Premiery gier w maju 2022. Nowości na PC i konsolach

 • Post category:Artykuły

Nawet jeśli kwiecień początkowo stwarzał pozory ubogiego w debiuty gier strategicznych, to niespodziewanie obrodził. Niestety nie wszystkie były równie udane, ale to już inna sprawa. Tymczasem mamy kolejny miesiąc, więc pora zerknąć na nowości w kalendarzu wydawniczym. Przed tobą najciekawsze premiery gier na maj 2022. Jest kilka ciekawych pozycji, które koniecznie warto mieć na oku, szczególnie jeśli lubisz klasykę w nowym wydaniu. Jeśli w międzyczasie lista zostanie rozbudowana, to zaktualizujemy artykuł.

Premiery gier maj 2022

Najciekawsze pozycje w majowym kalendarzu wydawniczym:

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

 • Premiera: 5 maja 2022
 • Platforma: PC Steam, Epic Games Store;
warhammer chaos gate daemonhunters kiedy premiera

Na dobry początek miesiąca wyczekiwane przez fanów Warhammera 40,000 taktyczne RPG od studia Complex Games. Chaos Gate – Daemonhunters czerpie garściami z marki XCOM, proponując nad objęcie dowództwa nad zakonem Grey Kinights w walce z Wykwitem Nurgle’a. Jak wskazuje sam tytuł, gra odwołuje się do klasycznej strategii Chaos Gate z 1998 roku.

O grze: Klasy Grey Knights w Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters.

Trek to Yomi

 • Premiera: 5 maja 2022;
 • Platforma: PC, PlayStation, Xbox, Xbox i PC Game Pass;
trek to yomi premiery gier maj 2022

Tego samego dnia na komputerach osobistych i konsolach debiutuje Trek to Yomi od polskiego Flying Wild Hog. Side-scrollowa gra akcji nawiązuje monochromatyczną stylistyką do filmów Akiry Kurosawy. W trakcie rozgrywki wcielimy się w młodego samuraja, który rusza na wyprawę przeciwko złu, by wypełnić przysięgę wobec mistrza. Zabawa skupia się na przemierzaniu różnych lokacji i zabijaniu napotkanych przeciwników.

Songs of Conquest

 • Premiera: 10 maja 2022;
 • Platforma: PC Steam, GOG, Epic Games Store.
Songs of Conquest concept art

Jedna z najciekawszych premier na maj jest bez wątpienia Songs of Conquest. Turowa strategia z elementami RPG od Lavapotion bezpośrednio nawiązuje do cyklu Heroes of Might and Magic. Miłośnicy kultowej marki od New World Computing z pewnością wyczekują tytułu i liczą, że sukces gry zachęci Ubisoft do rozwoju serii. Na początek jedynie wczesny dostęp, w których Song of Conquest posiedzi nawet rok.

Salt and Sacrifice

 • Premiera: 10 maja 2022;
 • Platforma: PC, PlayStation.
salt and sacrifice premiery maj 2022

Maj to także świetny miesiąc dla fanów wydanego w 2016 roku Salt and Sanctuary. Ska Studios szykuje kolejną platformową grę akcji typu solulslike, która dorzuca do dobrze znanej formuły aspekty sieciowe. Podczas zabawy wcielimy się w złoczyńcę, który dla zachowania życia zgadza się pracować jako Inkwizytor. Tym samym unikamy egzekucji, ale jesteśmy skazani na wieczną walkę z magami terroryzującymi królestwo Alterstone. Fanów pierwowzoru zachęcać nie trzeba, co może być ważną wskazówką dla wszystkich, którzy nie mieli styczności z marką.

Vampire: The Masquerade – Swansong

 • Premiera: 19 maja 2022;
 • Platforma: PC Epic Games Store, PlayStation, Xbox.
Vampire The Masquerade Swansong premiery maj 2022

Maj przyniesie coś specjalnego także dla fanów marki World of Darkness. Studio Big Bad Wolf szykuje narracyjne RPG zatytułowane Vampire: The Masquerade – Swansong. Podczas rozgrywki wcielimy się w członków trzech wampirzych klanów, którzy zbadają sprawę masakry, do której doszło na pojednawczym spotkaniu wampirów. Początkowy cel – ustalenie sprawcy zdarzenia – szybko przysłoni intryga, w którą nieopatrznie wplątali się nasi bohaterowie.

Dolmen

 • Premiera: 20 maja 2022;
 • Platforma: PC, PlayStation, Xbox.
Dolmen

Kolejna gra czerpiąca inspiracje z cyklu Dark Souls na liście nadchodzących debiutów. Dolmen przenosi nas na tajemniczą planetę, a podczas rozgrywki musimy nieustannie walczyć o przetrwanie i przystosować się do jej warunków. Motywem przewodnim jest badanie języka kosmosu, co przywodzi na myśl dzieła mistrza grozy H.P. Lovecrafta. Gra studia Massive Work połączy filozoficzne rozważania ze zręcznościową walką z napotkanymi przeciwnikami.

Sniper Elite 5

 • Premiera: 26 maja 2022;
 • Platforma: PC, PlayStation, Xbox, PC i Xbox Game Pass.
Sniper elite 5 premiery maj 2022

Premiery na maj 2022 roku kończymy kolejną odsłoną popularnej serii strzelanek studia Rebellion. Sniper Elite 5 przenosi nas do Francji z 1944 roku, gdzie znacząco wpłyniemy na przebieg walk podczas II wojny światowej. Po raz kolejny odstrzelimy wielu oponentów, a twórcy zapewnili, że wynieśli wszystkie dobrze znane elementy serii na najwyższy możliwy poziom.

Na tę chwilę to wszystko, co maj ma do zaoferowania fanom gier wideo. Jeśli brakuje tu ważnej premiery, to nie omieszkajcie poinformować, a jeśli coś nowego pojawi się na horyzoncie, to z pewnością zaktualizuję zestawienie.

Tymczasem życzymy udanego maja i odsyłamy do pozostałych artykułów.