Wysyp gier i dodatków. Premiery lutego na PC i konsolach

 • Post category:Artykuły

Rozgrzewkę możemy oficjalnie uznać za zakończoną. Po stosunkowo spokojnym, ale ciekawym styczniu wydawcy znacznie śmielej szturmują kalendarz wydawniczy. I chociaż jak na razie nie znajdziemy w nim wyczekiwanych hitów, to i tak miesiąc zapowiada się ciekawie. Właściwie, to już zaczął. Przed tobą premiery gier strategicznych i taktycznych na luty 2024. Kilka debiutów, wyczekiwane porty i ogrom dodatkowej zawartości do uznanych tytułów.

Zanim przejdziemy dalej, odsyłamy do publikacji, w której wybraliśmy najważniejsze strategie na cały 2024 rok.

Moonbreaker

Moonbreaker testy beta Steam
 • Premiera: 1 lutego
 • Platformy: PC Steam.

Listę otwiera taktyczna produkcja od znanego z serii Subnautica studia Unknown Worlds Entertainment. Moonbreaker po przeszło roku we wczesnym dostępie doczekało pełnej wersji, która ma przenieść rozgrywkę na zupełnie nowy poziom.

Na debiut wersji 1.0 twórcy przygotowali remont trybów rozgrywki, wprowadzili do gry nowych kapitanów i jednostki, a także urozmaicili malowania. Te ostatnie można teraz współdzielić z innymi graczami. W praktyce mamy tu ciepło przyjętego bitewniaka w świecie wykreowanym z udziałem Brandona Sandersona, który przywodzi na myśl figurki od Games Workshop.

Last Train Home: Legion Tales

 • Premiera: 1 lutego
 • Platformy: PC Steam, GOG.

Pierwsze DLC do udanej ubiegłorocznej strategii Last Train Home. Legion Tales to pakiet dziesięciu dodatkowych misji, podczas których poznamy kolejne historie Czechosłowackiego Legionu. Nieco podkoloryzowane i nie zawsze wierne faktom, ale za to z mnóstwem ciekawych akcentów. Wraz z nimi Ashborne Games wprowadziło tryb wyzwań, który pozwoli na ukończenie misji wielokrotnie na różne sposoby.

Arms Trade Tycoon: Tanks

Arms Trade Tycoon Tanks
 • Premiera: 6 lutego
 • Platformy: PC Steam.

W lutym poczynimy też swoje pierwsze kroki, by zdominować przemysł zbrojeniowy. Do katalogu Steam Early Access przymierza się kolejna strategia w katalogu Microprose. Arms Trade Tycoon: Tanks obiecuje mnóstwo wyzwań, podczas których zaprojektujemy czołgi, rozkręcimy ich produkcję, a potem przetestujemy w boju.

Tytuł pozwoli odtworzyć nie tylko doskonale znane modele historyczne, ale da też mnóstwo swobody w projektowaniu własnych machin. Wszystko to początkowo wyłącznie dla Brytyjczyków na frontach Wielkiej Wojny, z planem rozwoju aż po czasy współczesne.

SpellForce: Conquest of Eo – Demon Scourge

 • Premiera: 13 lutego
 • Platformy: PC (Steam, GOG, Epic), PlayStation 5, Xbox Series

Na pecety i konsole zmierza też pierwsze rozszerzenie do uznanej pobocznej odsłony serii SpellForce. Demon Scourge rozbuduje nasze magiczne poczynania o przymioty nowej klasy – demonologa. Wraz z nim do strategii trafi kilkadziesiąt nowych jednostek, zdolności, zaklęć i dodatkowe dwie frakcje. Owned by Gravity przygotowało też 120 nowych przygód i misji w świecie Eo, a także dwa nowe warunki dla zwycięstw w scenariuszu.

Twierdza: Edycja Ostateczna – Zatoka Świni

 • Premiera: 13 lutego
 • Platformy: PC Steam

Jeszcze w tym miesiącu najnowszy remake kultowej Twierdzy doczeka się pierwszego z dwóch obiecanych pakietów DLC. Zatoka Świni oferuje dodatkową kampanię, której wydarzenia osadzono po misjach z podstawki. Podczas niej weźmiemy udział w siedmiu wymagających scenariuszach na nowych mapach, by uratować słynną Perłę Północy z rąk Wieprza. Wszystko to za doprawdy symboliczną kwotę 13 złotych.

Solium Infernum

Solium Infernum premiery luty 2024
 • Premiera: 22 lutego (dawniej 14 lutego)
 • Platformy: PC Steam

Niemal na półmetku miesiąca debiutu doczeka niezwykle intrygujący remake strategii z 2009 roku. Solium Infernum za pierwowzorem szykuje nam rozgrywkę o ostateczną władzę w piekle. Twórcy obok starć armii postawili na wszelkie polityczne sztuczki, które pozwolą nam przechylić szalę zwycięstwa na niekorzyść przeciwników.

I chociaż ekipa przygotowała rozbudowany tryb dla singla, to trudno nie zauważyć, że jeszcze więcej można wyciągnąć z tytułu, bawiąc się ze znajomymi. Sieciowa rozgrywka dla maksymalnie sześciu osób z jednoczesnymi turami i wyjątkowo ograniczonym polem działania? Brzmi diabelnie interesująco.

Clash 2

clash 2 gameplay trailer
 • Premiera: 15 lutego
 • Platformy: PC Steam

Nie tylko Moonbreaker macha na pożegnanie usłudze wczesnego dostępu. Do debiutu pełnej wersji przygotowuje się także nasze rodzime Clash 2. Kontynuacja turowej strategii z 1998 roku może nie zdobyła szerszego rozgłosu, ale przypadła do gustu zainteresowanym. Wydanie 1.0 ma zaoferować znacznie więcej zawartości, włącznie z nową kampanią i dodatkowymi trybami rywalizacji z graczami oraz SI. Czy uda się dogonić klasyka?

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

warhammer chaos gate daemonhunters kiedy premiera
 • Premiera: 20 lutego
 • Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Tym razem coś wyłącznie dla konsolowych graczy. Po pecetowym debiucie w 2022 roku na PlayStation i Xboksach wyląduje udane Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters. Grey Knights ponownie staną do walki z Wykwitem, tym razem na ekranach telewizorów ze sterowaniem dostosowanym do potrzeb kontrolerów.

Terminator: Dark Fate – Defiance

Premiery luty 2024
 • Premiera: 21 lutego
 • Platformy: PC Steam, GOG

Po ubiegłorocznej obsuwie w lutowym kalendarzu wydawniczym wylądowało także Terminator: Dark Fate – Defiance. Wojenny RTS od Slitherine rzuci nas w szranki ruchu oporu, który walczy o przetrwanie z siłami Legionu. Twórcy obiecują wymagające potyczki w mrocznym uniwersum, ale zamierzają wyjść daleko poza nie w samej kampanii.

Kluczem do zwycięstwa będzie nie tylko przewaga bojowa, ale też umiejętne pozyskiwanie sojuszników w świecie, w którym inni ocalali są większym zagrożeniem niż same maszyny.

King Arthur: Knight’s Tale

King Arthur Knights Tale key
 • Premiera: 22 lutego
 • Platformy: PlayStation 5, Xbox Series

Tak jak i w 2022 roku w szranki z Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters ponownie stanie King Arthur: Knight’s Tale. Po bliskiej premierze na pecetach obie gry niemal tego samego dnia wybierają się na konsole. W tym przypadku do boju w taktycznych potyczkach poprowadzimy Mordreda, który zbiera wokół siebie rycerzy Okrągłego Stołu do ostatecznego starcia z królem Arturem.

Age of Wonders 4: Primal Fury

 • Premiera: 27 lutego
 • Platformy: PC Steam, GOG, Epic

Na premiery lutego wpisał się także kolejny punkt przepustki pierwszego sezonu Age of Wonders 4. Primal Fury pozwoli nam połączyć siły z duchem ulubionego zwierzęcia, by wykorzystać potęgę natury w strategicznych rozgrywkach. Triumph Studios przygotowało kolejne przymioty dla personalizacji naszej frakcji, dorzucając nowe zaklęcia, krainę, wierzchowce i jednostki.

Builders of Greece

Builders of Greece premiery luty 2024
 • Premiera: 27 lutego
 • Platformy: PC Steam

Premiery strategii na luty 2024 wieńczy produkcja z katalogu rodzimego PlayWay. Po wielu seriach testów do oficjalnego przymierza się Builders of Greece. Produkcja łącząca elementy city-builderów ze strategią ekonomiczną przenosi nas do starożytnego greckiego polis. Te wzniesiemy, wyposażymy, poprowadzimy, a także obronimy przed zakusami innych miast-państw.


Jeśli znalazłeś tu przydatną wiedzę, to koniecznie podziel się z nią z przyjaciółmi. Wesprzyj też rozwój serwisu i polub nasz profil na Facebooku. Z góry dziękujemy i zapraszamy do kolejnych publikacji.

Jesteśmy w Google News – obserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.