Cztery intrygujące propozycje dla fanów strategii. Premiery stycznia na PC i konsolach

  • Post category:Artykuły

Sprawdziliśmy nadchodzące premiery gier i wiemy już, co styczeń 2024 roku przyniesie fanom strategii.

Premiery styczeń 2024

Nie ma się co oszukiwać. Kalendarz wydawniczy na styczeń to zaledwie rozgrzewka przed kolejnym rokiem pełnym tysięcy debiutów. Jednak nawet i w nim zagościło kilka produkcji z gatunku, którym warto poświęcić nieco uwagi. Kto wie, może już na starcie znajdziesz tytuł, z którym spędzisz steki godzin. Przed tobą ciekawe premiery gier strategicznych i taktycznych na styczeń 2024. Skromne, ale zawsze.

Zanim przejdziemy dalej, odsyłamy do publikacji, w której wybraliśmy najważniejsze strategie na cały 2024 rok.

War Hospital

  • Premiera: 11 stycznia
  • Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series

Pierwszym strategicznym akcentem nadchodzącego roku jest obiecująca produkcja warszawskiego Brave Lamb. War Hospital przenosi nas na zaplecze zachodniego frontu I wojny światowej. Tam, jako szef brytyjskiego szpitala polowego, postaramy się tak zarządzać czasem, zasobami i personelem, by utrzymać jak największą liczbę żołnierzy przy życiu.

Twórcy szczycą się wojenną strategią czasu rzeczywistego, w której nie odbieramy życia – wręcz przeciwnie, walczymy o ludzkość, która zatraciła się w boju. Przed nami trudne decyzje, zarówno strategiczne, jak i moralne, a także wiele technik i metod leczniczych z okresu Wielkiej Wojny.

New Cycle

  • Premiera: 18 stycznia
  • Platformy: PC – wczesny dostęp

W tym przypadku obserwujemy wschodzącą gwiazdę, przed którą próbujemy uciec. New Cycle to city builder, którego zamysł przywodzi na myśl Starość Aksalotla Jacka Dukaja. Potężny rozbłysk słoneczny spustoszył Ziemię i chociaż ta nie miała nawet okazji stanąć na nogi, to cykl rozpoczyna się od nowa i lepiej, żebyśmy byli gotowi. Zegar tyka.

Studio Core Engage obiecuje tchnąć nowego ducha w strategie o budowaniu miasta i zarządzaniu kolonią, dzięki bogatej paczce oryginalnych mechanik. Rzeczona produkcja co prawda debiutuje wyłącznie w ramach Wczesnego Dostępu, ale z pokaźnym zapleczem zawartości i kilkoma trybami zabawy.

Rising Lords

  • Premiera: 18 stycznia
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch

Jedna gra rozsiada się wygodnie w growym czyśćcu, a druga dumnie go opuszcza. W tym przypadku mowa o skrajnie średniowiecznym Rising Lords od niemieckiego Argonwood. Ta strategia turowa podszyta elementami planszówek i karcianek pozwala zaznać niemal każdego aspektu życia lorda. Od nadzorowania produkcji, poprzez ucisk chłopów aż po taktyczne starcia z innymi możnymi.

Tytuł spędził we Wczesnym Dostępie już grubo ponad dwa lata i – zdaniem twórców – został w ogromnej mierze ukształtowany przez oczekiwania graczy. Na początkujących mediewistów czeka kampania, a także sieciowy tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy z jednoczesnymi turami.

Stargate: Timekeepers

  • Premiera: 23 stycznia
  • Platformy: PC

Jeśli nic się nie zmieni, to strategiczno-taktyczne premiery na styczeń 2024 zamknie kolejna rodzima produkcja. Tym razem dzieło polskiego oddziału Sliterine, które od kilku lat w pocie czoła przenosi na nasze monitory markę Gwiezdne wrota. Serialową, warto dodać, gdyż to hit małego ekranu legł u podstaw taktycznej produkcji łączącej strategię ze skradaniem.

Tu muszę się na chwilę zatrzymać, bowiem na tym etapie trudno jeszcze dokładnie orzec, co otrzymamy w styczniu. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że Stargate: Timekeepers zaoferuje łącznie 14 rozbudowanych misji, podczas których swoimi talentami i atutami popisze się kilku dobrze znanych specjalistów. Sęk w tym, że część z nich mieliśmy otrzymać jeszcze w grudniu, a resztę już w 2024 roku.

Grudniowy debiut jest z pewnością już nieaktualny, więc być może dostaniemy całą paczkę jednocześnie. O tym jednak przekonamy się już z najbliższych komunikatów wydawcy. Zaintrygowanym pozostaje cierpliwie czekać i zapoznać się z udostępnioną na Steam wersją demo.


Jeśli znalazłeś tu przydatną wiedzę, to koniecznie podziel się z nią z przyjaciółmi. Wesprzyj też rozwój serwisu i polub nasz profil na Facebooku. Z góry dziękujemy i zapraszamy do kolejnych publikacji.

Jesteśmy w Google News – obserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.