Premiery gier w kwietniu 2022. Nowości na PC i konsolach

 • Post category:Artykuły

Jest kwiecień i chociaż wiosna za oknem powinna rozkręcać się w najlepsze, to zbytniego urodzaju nie uświadczymy w kalendarzu wydawniczym. Szczególnie jeśli o strategiach mowa. Premiery gier w kwietniu 2022 obfitują raczej w kilka pomniejszych, ale wciąż interesujących produkcji. Nowych gier strategicznych, jak na lekarstwo, ale załapiemy się na kilka taktycznych RPG. Jedne kończą odsiadkę we Wczesnym Dostępie, inne dopiero rozpoczynają, a poniżej przyjrzymy się im dokładniej. Skocz do sekcji lub daj się porwać nowościom.

Premiery gier kwiecień 2022

Najciekawsze pozycje w kwietniowym kalendarzu wydawniczym:

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

 • Premiera: 5 kwietnia
 • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch
skywalker saga

Na dobry początek coś dla młodszych graczy i zagorzałych miłośników marki Gwiezdne wojny. Traveller’s Tales powraca z humorystyczną adaptacją dziewięciu filmów bazujących na świecie stworzonym przez George’a Lucasa. W trakcie gry przeżyjemy jeszcze raz wydarzenia z wielkiego ekranu doprawione sporą żartów dla miłośników serii. Wszystko zbudowane z duńskich klocków LEGO.

Total War: Medieval 2

 • Premiera: 7 kwietnia
 • Platformy: Android, iOS
medieval 2 premiery gier w kwietniu

Po niemal 16 latach na rynku ponownie pojawi się uznane przez graczy Total War: Medieval 2. Tym razem produkcja Creative Assembly skierowana jest przede wszystkim do użytkowników mobilnych systemów iOS oraz Android. Chociaż nie zaszkodzi przypomnieć ją sobie na pecetach, tak w ramach oczekiwania na Medieval 3, które może wkrótce nadejść.

Car Detailing Simulator

 • Premiera: 13 kwietnia
 • Platformy: PC
car detailing simulator premiery gier

Kolejna nowość od słynącej z symulatorów firmy PlayWay. Car Detailing Simulator to gratka dla fanów motoryzacji. Podczas rozgrywki kupujemy zaniedbane lub zniszczone pojazdy, by z pomocą specjalnych narzędzi przywrócić im dawną świetność. Odnowione auta wystawiamy na aukcję, a zarobek przeznaczamy na kolejne auta, by gruntownie je wyremontować.

The Iron Oath

 • Premiera: 19 kwietnia
 • Platformy: PC Steam Early Access
The iron oath premiery gier w kwietniu

Już za kilka tygodni w usłudze Steam Early Access wyląduje nowość z katalogu Humble Games. The Iron Oath to taktyczne RPG, w którym stajemy na czele gildii najemników, by wysyłać ich na różnorodne misje. Tytuł przenosi nas do mrocznego świata fantasy z kilkudziesięcioma miastami i osadami w dziewięciu zróżnicowanych regionach. Do produkcji studia Curious Panda Games na pewno jeszcze powrócimy.

Aircraft Carrier Survival

 • Premiera: 20 kwietnia;
 • Platformy: PC.
aircraft carrier survival

Na liście premier kwietnia pojawiła się kolejna rodzima produkcja, która czerpie inspiracje z This War of Mine. Podczas zabawy obejmujemy kontrolę nad lotniskowcem w czasie II wojny śiwatowej. Obserwując wnętrze okrętu wydamy niezbędne rozkazy załodze, naprawimy szkody powstałe podczas wymiany ognia oraz zbadamy o stan techniczny jednostki. Całość z naciskiem na strategiczne decyzje podczas rekrutowania członków załogi i realizowania rozkazów dowództwa.

Postal 4: No Regerts

 • Premiera: 20 kwietnia
 • Platformy: PC
postal 4 no regrets

Zaledwie dzień później Wczesny Dostęp opuści gra Postal 4: No Regerts. Opuści w świetnej atmosferze, bo przez przeszło dwa lata zebrała już masę pozytywnych opinii od użytkowników Steam. Następna odsłona cyklu kontynuuje kontrowersyjnych charakter marki i pozwala nam wcielić się w bohatera, który demoluje amerykańskie miasteczko. Wszystko to z pełną dowolnością w stylu zabawy i wieloma zadaniami pobocznymi.

Terraformers

 • Premiera: 21 kwietnia
 • Platformy: PC Steam Early Access
Terraformers premiery gier w kwietniu

W ostatniej chwili premiery gier w kwietniu 2022 zasiliła produkcja studia Asteroid Laba. Terraformers to ekonomiczny city-builder z akcją osadzoną na powierzchni Marsa. W trakcie rozgrywki eksplorujemy Czerwoną Planetę, budujemy miasta i nimi zarządzamy, a także modelujemy powierzchnię planety w  szeregu ambitnych projektów. Niszowa produkcja otrzymała grywalny prolog na Steam, który zbiera świetne noty, więc pozostaje nam tylko wyglądać premiery bogatszej wersji.

King Arthur: Knight’s Tale

 • Premiera: 26 kwietnia
 • Platformy: PC
King Arthur Knight's Tale premiery gier w kwietniu

Po kilku mniejszych obsuwach ostatecznej wersji doczeka się także King Arthur: Knight’s Tale. Taktyczne RPG w świecie arturiańskich legend od dłuższego czasu świetnie radzi sobie we Wczesnym Dostępie. Jednak najwyższa pora, by fani mieli dostęp do kompletnej opowieści. Głównym bohaterem gry jest Mordred, który po raz kolejny musi pokonać Króla Artura w turowych walkach w szeregu różnorodnych misji rodem z serii XCOM.

Dorfromantik

 • Premiera: 28 kwietnia
 • Platformy: PC
dorfromantik premiery gier

Kwiecień zamkniemy relaksującą strategią, w której fani planszowego Carcassone poczują się jak w domu. Zabawa polega na układaniu malowniczych krajobrazów z dostępnych heksagonalnych pól. Na pozór prostą mechanikę urozmaicono o specjalne zadania powiązane z poszczególnymi polami, co podniesie poziom wyzwania. Tytuł jest debiutanckim projektem studia Toukana Interactive i może pochwalić się 97% pozytywnych opinii na Steam po roku Wczesnego Dostępu.  

Na tę chwilę to wszystko, co kwiecień ma do zaoferowania fanom gier wideo. Jeśli brakuje tu ważnej premiery, to nie omieszkajcie poinformować, a jeśli coś nowego pojawi się na horyzoncie, to z pewnością zaktualizuję zestawienie.

Tymczasem życzę owocnego kwietnia i odsyłam do pozostałych artykułów.