Strategie na Gamescom 2022 – podsumowanie targów w Kolonii

  • Post category:Artykuły

Tegoroczna edycja targów w Kolonii za nami i pora na krótkie podsumowanie. Poniżej znajdziesz najważniejsze wieści i zapowiedziane na Gamescom 2022 strategie, których rozwój warto śledzić. Wszystko w jednym miejscu wraz z linkami do publikacji, którym poświęciliśmy dedykowane wpisy i materiałami, które warto przejrzeć. Lecimy.

strategie na Gamescom 2022

Opening Night Live – strategie na Gamescom 2022

Zestawienie doniesień, które pojawiły się na konferencji w noc otwarcia imprezy.

Homeworld 3

Gearbox Publishing przywiozło do Kolonii nowy gameplay trailer Homeworld 3, który prezentuje kluczowe aspekty rozgrywki. Przy okazji poznaliśmy nowości w serii strategii bezpośrednio od producenta.

Age of Empires 4

Microsoft ogłosił rozszerzenie listy grywalnych frakcji Age of Empires 4, zapowiadając darmowe DLC Ottomans and Malians. Paczka ukaże się 25 października wraz z obszerną rocznicową aktualizacją tytułu, która tym razem obejmie także singla.

Moonbreaker

Znana z gry Subnautica ekipa Unknown Worlds Entertainment ogłosiła projekt, przy którym pracował znany pisarz Brandon Sanderson. Podczas ONL otrzymaliśmy zapowiedź turowej figurkowej strategii Moonbreaker. Tytuł osadzono w realiach science-fiction, a pierwsze podejście do gry zaliczymy już niedługo. Moonbreaker ukaże się 29 września w Steam Early Access na PC.

Stranded: Alien Dawn

Nowa pozycja w portfolio Frontier Foundry i Haemimont Games. W czasie konferencji ogłoszono survivalową strategię z walką o przetrwanie. To ostatnie implikuje poszukiwanie surowców, wytwarzanie wyposażenia i walkę z wrogim otoczeniem. Wszystko to w nieodległej przyszłości, bo Stranded: Alien Dawn zadebiutuje w Steam Early Access już w październiku.

Tortuga: A Piarte’s Tale

Kalypso Media ogłosiło symulacyjną strategię z elementami taktycznymi zatytułowaną Tortuga: A Piarte’s Tale. Podczas rozgrywki przeniesiemy się na Karaiby, by spotkać legendy XVII-wieku i przy okazji napisać własną. Po drodze wybierzemy statek, skompletujemy załogę, przeżyjemy mnóstwo przygód i rozegramy turowe bitwy na wodzie. Dzieło studia Gaming Minds zadebiutuje w pierwszym kwartale 2023 roku na PC i konsolach.

Dorfromantik

Podczas Gamescomu dowiedzieliśmy się, że udana relaksująca strategia Dorfromantic wychodzi poza PC. Produkcja studia Toukana Interactive ukaże się 29 września na konsolach Nintendo Switch.

Future Games Show – strategie na Gamescom 2022

Kilka ciekawych zapowiedzi od mniejszych wydawców z polskim akcentem.

The Great War: Western Front

The Great War Western Front

Jedną z najważniejszych niespodzianek pokazu była zapowiedź nowej gry studia Petroglyph – The Great War: Western Front. Ekipa zrzeszająca twórców marki Command & Conquer postawiła na Company of Heroes w realiach I wojny światowej.

Floodland

Na prezentacji zabłysnęło też polskie Vile Monarch, które ogłosiło survivalowy city-builder Floodland. Zaplanowana jeszcze na ten rok strategia przeniesie nas do zniszczonego przez zmiany klimatyczne świata, a potem pozwoli go odbudować.

Bulwark: Falconeer Chronicles

Gry strategicznej doczeka się także wydane w 2020 roku Falconeer. Tomas Sala i Wired Productions ogłosili na konferencji Bulwark: Falconeer Chronicles, strategię 4X w świecie RPG-a. Brzmi groźnie, ale twórca podkreśla, że całość ma wyzwolić nieposkromione pokłady radości z budowania. Umacnianie fortecy uświetni niezbyt wymagająca walka oraz poznawanie wątków fabularnych. Na razie bez daty premiery, która ma pojawić się w późniejszym terminie.

Kalypso Media – strategie na Gamescom 2022

Jeszcze przed rozpoczęciem samych targów firma ogłosiła dwie nowe strategie, do których potem dołączyło wspomniane już Tortuga: A Piarte’s Tale.

Railway Empire 2

Większe, jeszcze bardziej dopracowane i z większymi możliwościami. Takie deklaracje słyszeliśmy przy oficjalnej zapowiedzi Railway Empire 2, które ruszy ze stacji w przyszłym roku.

Dungeons 4

Gdybyś zapragnął przejść czasem na drugą stronę barykady, to seria Dungeons nigdzie się nie wybiera. Kalypso zapowiedziało czwartą odsłonę cyklu, w której ponownie wcielamy się w złych, by napsuć krwi dobrym na powierzchni. W grze zawładniemy jeszcze większym światem, zarówno w podziemiach, jak i ponad nimi. Pojawią się Krasnoludy, nowe mechaniki, kampania rozłożona na 20 misji, którą będziemy mogli realizować w kooperacji z innym graczem. Premiera w 2023 roku na PC, konsolach i w Game Pass od pierwszego dnia.

THQ Nordic – strategie na Gamescom 2022

W tym wypadku wszystkie najważniejsze zapowiedzi wydawca przedstawił nam nawet na długo przed imprezą. Pojawiły się za to pierwsze dłuższe prezentacje rozgrywki z poszczególnych strategii. Na deskach pojawiły się The Valiant (1:36:06), Spellforce: Conquest of Eo (5:08:37), Tempest Rising (6:09:54) i Jagged Alliance 3 (7:42:25).

Pozostałe strategie na Gamescom 2022

Kilka wartych uwagi pozycji, o których wkrótce usłyszymy jeszcze więcej.

Company of Heroes 3

Relic Entertainment pojawiło się na imprezie z nowym zwiastunem strategii Company of Heroes 3. Kampania promocyjna trwa w najlepsze i jednej z najważniejszych premier tego roku w Kolonii nie mogło zabraknąć. Tym razem szybkie spojrzenie na poszczególne nacje i mechaniki rozgrywki z obietnicą rychłej, zaplanowanej na listopad premiery.

Miasma Chronicles

W czasie imprezy mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć, jak wygląda rozgrywka w najnowszej grze taktycznej od studia The Bearded Ladies. Miasma Chronicles całkiem wyraźnie nawiązuje do Mutant Year Zero, tak pod względem mechanik, jak klimatu.

Gord

Na zakończenie polski akcent z katalogu wydawniczego Team 17. Gord, strategia pełna nawiązań do mitologii słowiańskiej otrzymała długi pokaz rozgrywki. W czasie 16-minutowego nagrania widzimy zarządzanie osadą oraz wyprawy, podczas których stawimy czoła wielu przeciwnościom. Całość w wersji wciąż dalekiej od ideału z deklaracją, że Gord już niedługo pojawi się na komputerach osobistych.