Total War: Warhammer 3 – Immortal Empires – Przewodnik (aktualizacja 21.06)

  • Post category:Artykuły

Pomimo ogromnych oczekiwań i śmiałych zapowiedzi twórców Total War: Warhammer 3 nie miał łatwego startu. Chociaż krytycy wychwalali strategię, to gracze szybko przekonali się, że optymalizacja gry pozostawia sporo do życzenia, a mechanika szczelin jest męcząca. Odpowiedzią na bolączki gry ma być wydana niedawno aktualizacja 1.1 Warhammer 3, ale fani serii wyczekują z nadzieją przede wszystkim Immortal Empires.

Co na tę chwilę wiemy o ogromniej kampanii w Total War: Warhammer?

total war warhammer immortal empires

Warhammer 3 Immortal Empires – kiedy premiera?

Aktualizacja 14.07– według najnowszych zapowiedzi studia data premiery wersji beta Immortal Empires przypada 23 sierpnia.

Aktualizacja 29.04 – opublikowane przez twórców plany rozwoju Warhammer 3 wskazują, że kampania Immortal Empires w wersji beta pojawi się najprędzej w trzecim kwartale 2022 roku. Jednym słowem, wrzesień.

Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Creative Assembly już od samego początku zapowiadało, że rozbudowana kampania się pojawi, ale w kilka miesięcy po premierze. Dla porównania Mortal Empires do Warhammer 2 ukazało się miesiąc po debiucie strategii. Różnica polega na tym, że w tym przypadku po przeszło miesiącu otrzymaliśmy dopiero pierwszy konkretny pakiet poprawek.

Warto zwrócić uwagę na kilka komunikatów, które otrzymaliśmy w dniu premiery wersji 1.1. Po pierwsze aktualizacja nie wyeliminowała wszystkich problemów i będą kolejne. Do tego na premierę czeka też osławiony pakiet wprowadzający krew i to raczej to DLC pojawi się jako pierwsze. Na koniec Warhammer 3 Immortal Empires wciąż powstaje, ale obok niego także nowe frakcje do gry.

Tym samym zabawę w rozbudowanej kampanii rozpoczniemy zapewne latem, ale ostatnie słowo należy do twórców.

Immortal Empires – jak zagrać?

Jeśli przyjmiemy za wzór Mortal Empires do Warhammer 2, to największa kampania pojawi się na PC w postaci darmowego DLC do gry. To zostanie jednak udostępnione wyłącznie graczom, którzy do swojego cyfrowego konta przypisali wszystkie trzy gry z serii Total War: Warhammer.

Dlatego ważne jest, żebyś najpierw wybrał dystrybutora, a następnie aktywował cyfrowe klucze na jednym koncie użytkownika na tej samej platformie PC. Na tę chwilę nie ma możliwości połączenia gier ze Steam, Epic Games Store czy Microsoft Store. Jeśli się to zmieni, to z pewnością pospieszę z aktualizacją.

Wysoce prawdopodobne jest za to, że korzystając z Immortal Empries na Steam będziecie mogli grać wspólnie przez sieć z osobami, które skompletowały serię w innym sklepie.

Warhammer 3 Immortal Empires – zawartość kampanii

mortal empires warhammer

Aktualizacja 21.06 – Obszerniejsza prezentacja kampanii potwierdziła, że na wielkiej mapie pojawi się aż 86 Legendarnych Lordów. Samych frakcji w punkcie startowym będzie aż 278. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Be’Lakor pojawi się jako LL z własną frakcją. Specjalne stronnictwa otrzyma też kilku innych Lordów – Grombrindal, Helman Ghorst i Volkhar the Grim. Dodatkowo aż 29 Legendarnych Lordów ze starszych odsłon trylogii Warhammer otrzyma nowe miejsca startowe na mapie.

Creative Assembly przygotowało też zmiany dla mechanik frakcji oraz specjalne Sea Lines. To ostatnie, to punkty, w których podczas podróży morskiej możemy przeskoczyć na drugi koniec mapy. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której armia musi tułać się po wodach przez dziesiątki tur. Twórcy postawili też na nowe rozwiązania dla mechaniki Skażenia w grze i specjalne rozwiązania, dzięki którym je zredukujemy.

Immortal Empires to także nowe warunki zwycięstwa w kampanii. Będą też specjalne wyzwania dla late game, co uatrakcyjni chwilę, gdy nasza dominacja jest niekwestionowana. Całość oczywiście utrzyma swój sandboksowy charakter bez udziwnień w stylu Eye of the Vortex lub Realms of Chaos.

Wszystko to dla maksymalnie ośmiu graczy.

Zgodnie z zapowiedziami twórców Immortal Empires będzie ostatecznym podsumowaniem marki Warhammer w wydaniu Creative Assembly. Otrzymamy do dyspozycji wszystko, co mamy dostępne dla dwóch poprzednich odsłon serii strategii i zawartość „trójki”. To oznacza, że niektóre frakcje czy lordowie nie będą dla nas grywalni w Immortal Empires, jeśli nie kupimy odpowiedniego pakietu DLC.

Kampania połączy stronnictwa i jednostki z Mortal Empires z frakcjami Warhammer 3 i przygotowaną dla gry zawartością. Dodatkowo w toku dalszego rozwoju Warhammera 3 także Immortal Empires będzie oferować coraz więcej nowości. Jakich? Na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów.

Zawartość ta sama, ale mechaniki rozgrywki zupełnie inne, co wynika z zapowiedzi twórców. Wszystkie dostępne w serii stronnictwa zostaną odpowiednio zbalansowane pod nową mapę, a potem najpewniej poprawiane w mniejszych aktualizacjach. Podobny proces oglądaliśmy w trakcie rozwoju łączonej kampanii do Warhammer 2. Będą rewolucje, przebudowa frakcji i masa eksperymentów.

Immortal Empires – mapa kampanii

Aktualizacja 21.06 – w sieci pojawiła się mapa Immortal Empires, a konkretnie jej pierwsza wersja. Na nasze wojska będą czekać 554 osady. Skala pozostaje do oceny graczy i ekipa jest gotowa na pewne przeróbki po rozpoczęciu testów beta.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiało się kilka obrazków, które rzekomo prezentują mapę Immortal Empires. Twórcy nie odnieśli się do żadnego z nich. Ze swojej strony dodali jednak, że wielka kampania zaoferuje wszystkie regiony, które oglądaliśmy w trzech grach. Może pojawić się także kilka nowych. Nie będzie jednak gigantyczna, a wszystkie lokacje zostaną właściwie przeskalowane pod rozmiary, którymi może popisać się podstawowa kampania Warhammer 3.

To musieliśmy mieć na uwadze, szczególnie że mapa dla kampanii w Warhammer 3 i tak jest większa niż ta, którą wydano dla Mortal Empires. W grę wchodzą tu też kwestie techniczne z drastycznym podniesieniem wymagań sprzętowych i ogólną optymalizacją.

Na razie to wszystko, co wiemy o Immortal Empires w Warhammer 3. Jest jeszcze trochę czasu, żeby przetestować nowości w aktualizacji 1.1 i zebrać wszystkie osiągnięcia Warhammer 3. Gdy pojawi się oficjalna zapowiedź i prezentacja wielkiej kampanii, to z pewnością tego nie przeoczysz.

Mapa Immortal Empires Total War Warhammer 3