Total War: Warhammer 3 – Plany rozwoju na 2022 rok

 • Post category:Artykuły

Creative Assembly dostarczyło wyczekiwane przez fanów informacje. Na oficjalnych kanałach firmy pojawiły się plany rozwoju gry Total War: Warhammer 3 w 2022 roku. Zestawienie obszerne i zaadresowane do najbardziej palących spraw. O ile sam harmonogram jest imponujący, to założone przez twórców ramy czasowe mogą budzić wątpliwości fanów cyklu.

Dodatkowo przedstawiciele studia zobowiązali się do kwartalnych artykułów. Wpisy będą dotyczyć aktualnie prowadzonych prac i planów na kolejne miesiące. Już teraz wiemy sporo, ale nic nie jest wyryte na kamieniu i rozmaite przeciwności mogą opóźnić realizację zakładanych celów.

Poniżej znajdziesz wszystko, co na tę chwilę przewidują plany rozwoju Total War: Warhammer 3 na 2022 rok. Artykuł będzie aktualizowany wraz z kolejnymi State of the Game i pomniejszymi komunikatami twórców.

Warhammer 3 Total War plany rozwoju

Drugi kwartał 2022

Dalsze wsparcie strategii otworzy premiera aktualizacji 1.2 Warhammer 3. Ta wprowadzi przede wszystkim wiele zmian i poprawek dla elementów gry, które nie spodobały się twórcom i graczom.

Aktualizacja 1.2

Druga duża aktualizacja tytułu wprowadzi m.in.

 • poprawki dla zbyt szybkiej odbudowy osad przez SI,
 • naprawi problemy z latającymi jednostkami atakującymi cele na ziemi,
 • poprawi wykrywanie celów przez jednostki dystansowe,
 • naprawi błąd dyplomacji związany z wypowiadaniem wojny wasalom frakcji Slaanesh,
 • wyeliminuje błąd skutkujący uwięzieniem graczy w świecie Slaanesha,
 • sprawi, że frakcje SI przestaną traktować gracz jako główne zagrożenie,
 • zmniejszy jasność śniegu na mapach.

Jednocześnie łatka przebuduje wybraną część gry i poprawi jej pojedyncze elementy

 • automatyczne rozstrzygnięcie będzie uwarunkowane poziomem trudności bitew, a nie kampanii;
 • jednostki będą szybciej reagować na wydawane rozkazy;
 • poprawi potyczki pomiędzy bohaterami;
 • przebuduje wybrane drzewka technologii frakcji;
 • zresetuje drabinki sieciowe.

Regiments of Remown I

Plany rozwoju Warhammer 3 w drugim kwartale 2022 roku przewidują też darmowe DLC. Twórcy wysłuchali uwag o niezbyt licznych listach jednostek i dostarczą elitarne oddziały dla głównych frakcji gry. Te będą wydawane regularnie i wszystko wskazuje na to, że pierwsza paczka obejmie jedynie kilka spośród wszystkich grywalnych frakcji Warhammer 3. Więcej o pakiecie Regiments of Remown I dowiemy się w maju.

Trzeci kwartał 2022

Warhammer 3 plany rozwoju

Kolejny etap rozwoju gry wystartuje w lipcu wraz z premierą aktualizacji 1.3. Ta jest ostatnią zaplanowaną łatką przed wydaniem wielkiej aktualizacji 2.0. Jej zawartość nie jest jeszcze sztywno określona, bo wiele zależy tu od oczekiwań graczy po wcześniejszym kwartale.

Aktualizacja 1.3

Na liście koniecznych poprawek Creative Assembly umieściło takie aspekty jak przebudowa drzewek umiejętności czy więcej szans na bitwy na otwartym polu. Łatka przyniesie też zmiany związane bezpośrednio z rozgrywaniem bitew i nieco zbalansuje siłę natarcia Kataju.

Regiments of Renown II

Trzeci kwartał wsparcia włączy do zabawy także kolejne elitarne jednostki dla frakcji Warhammera 3. Konkretów na razie nie znamy, ale na pewno studio uzupełni braki wynikające z dysproporcji w rosterach po pierwszym darmowym DLC.

Assembly Kit Total War

W tym samym okresie twórcy Total War: Warhammer 3 zamierzają przygotować zestaw narzędzi dla twórców modyfikacji. Szczegóły znacznie bliżej wydania paczki.

Aktualizacja 2.0

Punkt od którego play rozwoju Total War: Warhammer 3 wyglądają już znacznie ciekawiej. Nowe wydanie strategii przyniesie wiele poprawek i zmian, otwierając grę na obiecaną wcześniej zawartość.

Immortal Empires

Wyczekiwana przez graczy połączona kampania wszystkich trzech odsłon cyklu zadebiutuje najpierw w wersji beta. Total War: Warhammer 3 – Immortal Empires będzie wspierane przez lata, a podczas pierwszy miesięcy twórcy skupią się na równowadze rozgrywki. Testy beta ogromnej kampanii będą dostępne na wszystkich platformach cyfrowej dystrybucji. Na razie wiemy tylko tyle, że w Immortal Empires znajdzie się wszystko, co w trylogii i dużo więcej. Nadchodzące miesiące przyniosą więcej wiadomości.

Old World Update I Warriors of Chaos

Warhammer Chaos Warriors

Wraz z aktualizacją 2.0 gry twórcy zamierzają nieco przebudować porzucone frakcje z Warhammer 1. Na pierwszy ogień pójdą Wojownicy Chaosu, którzy mają dużo lepiej sprawować się w połączonej kampanii i będą lepiej przystosowani do nowych mechanik. Tego typu aktualizacje przyniosą też nowe jednostki i mechaniki frakcji.

Blood for the Blood God III

W podobnym czasie na rynku pojawi się kolejne płatne DLC z krwawymi efektami. Niesławny pakiet z pewnością poprawi klimat i podniesie kategorię wiekową gry.

Lord Pack I

Trzeci kwartał 2022 roku to także premiera drugiego płatnego rozszerzenia do Total War: Warhammer 3 z nową zawartością. Po Ogre Kingdoms przyjdzie pora na Lord Pack I, który wprowadzi do gry 4 Legendarnych Lordów, wraz z bohaterami, lordami i jednostkami. Obstawiam tu uzupełnienie dla frakcji Khorne, Nurgle, Slaanesh i Tzeentch, ale wszystkiego dowiemy się już przy oficjalnych zapowiedziach.

Czwarty kwartał 2022

Plany rozwoju Warhammer 3 na ostatni kwartał rozwoju nie są już tak precyzyjne. Twórcy nastawiają się na kilka mniejszych lub większych aktualizacji, które pozwolą zamknąć prace nad podstawową kampanią i przenieść siły na Immortal Empires. Możemy spodziewać się aktualizacji 2.1 z ostatecznymi poprawkami błędów, które poprowadzi nas do wydania 3.0 gry. W międzyczasie ekipa planuje wydać kolejne darmowe DLC Regiments of Remown III z elitami dla frakcji.

Rok 2023 w Warhammer 3

warhammer 3 osiągnięcia Steam

Wraz z regularnym wsparciem dla Immortal Empires w Warhammer 3 i dodatkowymi Lordami czy frakcjami wiele nowości otrzyma tryb sieciowy. Creative Assembly przygląda się działaniu czatu, kolejek rankingowych i planuje nowe mapy w grze. Na tym etapie jest o wiele za wcześnie na jakiekolwiek konkrety, ale wspomniane artykuły z cyklu State of the Game przyniosą więcej odpowiedzi.