Total War: Warhammer 3 – Rework Imperium – Przewodnik

  • Post category:Artykuły

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt by nie uwierzył, że Creative Assembly tak ochoczo zabierze się za naprawę Total War: Warhammer 3. Okazuje się, że przeprosiny były szczere, a postanowienie poprawy wystarczająco mocne, by zaowocowało gruntownym remontem. I to nie byle czego, a frakcji Imperium, która w aktualizacji 5.0 Warhammer 3 przy DLC Thrones of Decay otrzyma solidny rework. W najnowszym wpisie na forum społeczności twórcy wskazali nowe pozycje startowe i mechaniki, które otrzymają Karl Franz i Balthasar Gelt. I brzmi to niezwykle obiecująco.

Imperium Total War Warhammer 3

Rework Imperium w Total War Warhammer 3 po aktualizacji 5.0

Z rzeczonego wpisu wiemy, że poprawki dosięgły nie tylko poszczególnych Legendarnych Lordów, ale też tego, jak w ogóle grane będzie Imperium. Oznacza to, że:

Imperialny Autorytet działa teraz niezależnie od systemu Hrabiów Elektorów. W praktyce Autorytet będzie odzwierciedlać teraz to, jak wiele z regionów Imperium kontrolowanych jest przez jego Hrabiów i naliczać odpowiednie bonusy lub kary.

Jednocześnie Wierność u Hrabiów będzie teraz czytelną mechaniką, która wyniknie z konkretnych działań, a nie losowej szansy na zmianę po uwzględnieniu aktualnej wartości Imperialnego Autorytetu.

Każda z frakcji Imperium (a więc również Markus Wulfhart i Volkmar Ponury) ma dostęp do mechaniki Imperialnego Autorytetu, ale dopiero wtedy, gdy kontroluje prowincję w granicach Imperium.

Mechanika Hrabiów Elektorów zarezerwowana jest wyłącznie dla Imperatora Karla Franza. Równocześnie ikoniczne „Summon the Elector Counts” już nie uzupełnia armii, a przywołuje wszystkich Hrabiów Elektorów (o ile nie są oblężeni lub w garnizonie) do prowincji, w której stacjonuje Franz. A skoro już przy nim jesteśmy…

Karl Franz w Immortal Empires po aktualizacji 5.0

Karl Franz

W nadchodzącej wersji gry Total War: Warhammer 3 Karl Franz wciąż kontroluje Altdorf na początku kampanii. Jednak dodatkowo pod jego rozkazami jest też Helmgart, który nie musi być już kosztownie odbijany od Secesjonistów Imperium. Dzięki temu Imperator może skupić się na pozostałych regionach już od wczesnej fazy rozgrywki.

Łatka 5.0 wprowadza też nowości do Machinacji Elektorów. Twórcy przygotowali Dekrety, które pozwolą wykorzystać nieustanne przypływy Prestiżu także w późniejszych fazach gry. Za pomocą Dekretów oczyścimy skażenie w prowincjach, wesprzemy Elektorów tymczasowymi Armiami czy choćby przejmiemy ich teren z pomocą specjalnego Casus Belli. Dzięki temu ostatniemu nie narazimy na szwank Wierności w Imperium podczas wojny.

Równocześnie Karl Franz od tej pory nie ponosi już kar za przemarsz armii przez prowincje Hrabiów Elektorów.

Balthasar Gelt w Immortal Empires po aktualizacji 5.0

Gelt Balthasar

Całkowicie nowe miejsce startowe w kampanii otrzymał za to Gelt. Ten, jak oznajmili twórcy „pojechał na wymianę” do Grand Cathay i rozpoczyna obok wiernego przyjaciela, Zhao Minga.

Legendarny Lord Imperium nie skorzysta już z mechaniki Hrabiów Electorów, ale zamiast nich otrzymał Magiczne Kolegia (najpewniej – tłumaczenie z Colleges of Magic). Nowy system pozwoli mu generować zasoby Arcane Essays za każdą bitwę z czarodziejem na pokładzie. Im więcej czarodziejów w bitwie, tym większe wpływy dla zasobu, który potem może wykorzystać, by rekrutować magów z dowolnej szkoły. W ten sposób Balthasar Gelt może pozyskiwać magów łatwiej i szybciej niż ktokolwiek inny.

To jednak nie koniec, bo dostęp to tylko wstęp do samej mechaniki. Gdy już pozyskamy czarodzieja, to dopóki jest z armią, możemy za pomocą tego samego zasobu, odblokowywać nowości dla niego lub całej armii. Twórcy wspomnieli m.in. o nowej postawie Armii ze 100% szansą na zasadzkę dla Grey Wizard i natychmiastowym leczeniu całej Armii przy Jade Wizard.

Opisane tu nowości uwzględniają oczywiście rychłe pojawianie się Elspath von Draken. Nowy Legendarny Lord dla Imperium zadebiutuje wraz z DLC Thrones of Decay już 30 kwietnia. Tego samego dnia na serwerach pojawi się opisana tu aktualizacja 5.0.

Dowiedz się więcej o frakcjach Total War: Warhammer 3 i kampanii Immortal Empires.


Jeśli znalazłeś tu przydatną wiedzę, to koniecznie podziel się z nią z przyjaciółmi. Nieocenione dla dalszego rozwoju serwisu będzie też polubienie naszego profilu na Facebooku. Z góry dziękujemy i zapraszamy do kolejnych publikacji.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.