Total War: Warhammer 3 – Festus the Leechlord – Przewodnik

 • Post category:Artykuły

Witaj w kolejnym przewodniku po Total War: Warhammer 3. Tym razem zaglądamy do zapowiedzianego niedawno DLC Champions of Chaos, by omówić jednego z głównych sprawców zamieszania. Przed tobą Legendarny Lord w Warhammer 3 – Festus the Leechlord. Niniejsza publikacja przybliży ci oklapłą sylwetkę postaci, a także mechaniki i specjalne umiejętności, które wykorzysta w kampanii. Artykuł powstaje jeszcze przed zapowiedzianą na 23 sierpnia premierą DLC, ale mamy już czym się z tobą podzielić.

W międzyczasie sprawdź artykuł o wszystkich grywalnych frakcjach wydanego w lutym Warhammera 3, a także na pozostałe nasze publikacje poświęcone strategii.

Przewodnik po Festus the Leechlord w Total War: Warhammer 3 – spis treści

Warhammer 3 Festus the Leechlord

Festus the Leechlord – podstawowe informacje

Patrząc na tego dalece odrażającego jegomościa trudno dziś orzec, że był to jeden z najwybitniejszych lekarzy Imperium. Festus cieszył się powszechnym szacunkiem wśród lekarzy, konsekwentnie odpierając wszelkie zarazy, które nawiedzały Nordland. Jednak jego passa nie trwała wiecznie i Doktor Festus wreszcie stanął do walki z chorobą, której nie potrafił powstrzymać.

Zamknął się w swoim laboratorium z grupą konających, by znaleźć lekarstwo. Gdy jego wysiłki nie przyniosły rezultatów, odpowiedź przyszła sama. Z gardeł umarłych padła obietnica wiedzy, która pozwoli pokonać wszelkie choroby świata. Ta jednak ma swoją cenę, którą w szczycie desperacji Festus zaakceptował, oddając się w wieczną służbę Nurgle’a.

W Total War: Warhammer 3 Festus the Leechlord stanie do walki jako jeden z czempionów Chaosu, lecząc swoich oponentów z witalnych sił. Uzbrojony w tajemnicze mikstury utoruje sobie drogę do starożytnego miasta Zanbaijin. Legendarny Lord jest dostępny zarówno w kampanii Realms of Chaos z podstawowej zawartości gry, jak i zbliżającego się wielkimi krokami Immortal Empires.

Mechaniki kampanii

Jak dowiedzieliśmy się z zapowiedzi DLC Champions of Chaos Lord Pack, wszyscy Wojownicy Chaosu otrzymają kilka specjalnych mechanik podczas rozgrywki. Naszym celem jest dotarcie do starożytnego Zanbaijin, a żeby to osiągnąć, musimy pokonywać wrogów i kupować specjalne wzmocnienia za ich dusze. Poplecznicy Chaosu w specjalnych regionach wzniosą też potężne fortece, które zagwarantują im wsparcie wasali.

Festus, jak na lekarza przystało, wykorzysta swoją wiedzę, by wyleczyć swoich stronników. Zamiast tego może też postawić na zadawanie obrażeń wrogom. Obie umiejętności Lorda – Healing Elixirs i Harbinger of Pestilence działają naprzemiennie, jako pasywny efekt, więc nie uruchomisz ich jednocześnie. Obok tego wiemy, że:

Efekty frakcji:

 • Jednostki wasali nakładają obrażenia od trucizny i szerzą plagę Nurgle’a;
 • Festus może ważyć plagi w specjalnym menu frakcji;
 • Zdobywamy bonus +25 do zdobywanych dusz, gdy szerzymy plagę.

Efekty Lorda:

 • Festus wydłuża czas działania plagi o 3 dodatkowe tury dla lokalnych armii;
 • Armia Legendarnego Lorda ma zwiększony współczynnik leczenia obrażeń o +25%.

Lordowie i Bohaterowie

Festus Nurgle Warhammer 3 lordowie jednostki

Wszystko wskazuje na to, że Festus the Leechlord wykorzysta pełen potencjał herosów, którzy dotąd podążali za głosem Nurgle’a. Samo DLC Champions of Chaos wprowadza jednak nowych bohaterów i jednostki, które stanowią wariację dla zwykłych jednostek, ale pojawią się jako naznaczone Chaosem. Poniżej znajdziesz listę nowych Lordów i Herosów, ale zanim do tego przejdziemy, krótkie przypomnienie. Jedną z nowych mechanik Wojowników Chaosu, jest inwestowanie Dusz w swojego Lorda. Dzięki temu możemy wywyższyć go do rangi Demonicznego Księcia.

Nowe postacie:

 • Chaos Sorcerer Lord of Nurgle
 • Chaos Warshrine of Nurgle
 • Exalted Hero of Nurgle

Jednostki

Także w tym przypadku mamy spore zaplecze jednostek, które Nurgle wystawił do walki już przy okazji premiery Total War: Warhammer 3. Jednak wraz z DLC w grze pojawią się nowi stronnicy, a także Regiment of Renown. Nowe jednostki są niezwykle istotne w kontekście kolejnej nowej mechaniki kampanii Wojowników Chaosu – Warbands. Popleczników rekrutujemy błyskawicznie, a wraz z ich rozwojem zacieśniamy ich więź z Chaosem, by ostatecznie naznaczyć ich Znakiem któregoś z bóstw.

Nowi poplecznicy:

 • Bilious Thunderguff – Nurgle – Regiment of Renown
 • Chaos Marauders of Nurgle
 • Great Weapons -Chaos Marauders of Nurgle
 • Chaos Warriors of Nurgle
 • Chosen of Nurgle
 • Great Weapons – Chosen of Nurgle
 • Marauder Horsemen of Nurgle (Throwing Axes)
 • Chaos Knights of Nurgle
 • Lances – Chaos Knights of Nurgle
 • Chaos Chariots of Nurgle

Po więcej artykułów o grach z uniwersum Warhammera wskocz tutaj.