Warhammer 40,000: Chaos Gate Daemonhunters – klasy – przewodnik

  • Post category:Artykuły

Witaj w przewodniku po grze Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters. Dziś przyjrzymy się najnowszym zdobyczom kampanii promocyjnej taktycznego RPG studia Complex Games. Przed tobą klasy Grey Knights w Chaos Gate – Daemonhunters. Poniżej znajdziesz wszystkie dotąd ujawnione informacje wraz z dedykowanymi materiałami wideo o postaciach, które rozwiniemy podczas rozgrywki.

Publikacja doczeka się stosownej aktualizacji, gdy tylko twórcy ujawnią więcej informacji, ale zamierzam dalej ją rozwijać już po oficjalnej premierze.

Jakie klasy Grey Knights znajdziemy w grze?

Warhammer 40000 Chaos Gate Daemonhunters klasy grey knights

Grey Knights – podstawowe informacje

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters oddaje w nasze ręce oddział Grey Knights. Szarzy Rycerze to ostateczny dar Imperatora dla ludzkości, zakon Space Marines powołany wyłącznie do walki z najpotężniejszymi pomiotami Bogów Chaosu. Całkowita elita wśród Kosmicznych Marines, która charakteryzuje się najlepszym uzbrojeniem, wyposażeniem, umiejętnościami i niezłomną wolą, której lęka się Chaos.

Ukryci przed światem pojawiają się tam, gdzie niebezpieczeństwo jest największe i dzięki psychicznym mocom opierają się spaczeniu. Tym razem odpowiedzą na wezwanie do walki z Wykwitem Nurgle’a, a także jego poplecznika, Mortariona.

Interceptor

Niezwykle mobilny Marine, którego celem jest przełamywać szyki wroga i zakradać się na tył formacji. Dzięki umiejętności Teleport Strike błyskawicznie przeniesie się na wskazane pole, zadając obrażenia wszystkim przeciwnikom na wyznaczonej ścieżce. Wszystko po to, by zbliżyć się do celu i zabezpieczyć trudno dostępne miejsca na polu walki. Zdolność Support Fire pozwala wspomóc działania sojusznika – jeśli ten ostrzela cel, to Interceptor dołoży kolejną serię od siebie.

Justicar

Potężna jednostka pierwszej linii, która zignoruje każdą przeszkodę na drodze do wrogiego celu. Justicar korzysta z umiejętności Crushing Charge, by przebić się przez umocnienia i rozbić szyki oponentów. Jak na dowódcę drużyny przystało, korzysta ze swoich psychicznych mocy, by dzięki zdolności drużynowej Honour the Chapter wzmocnić sojuszników dodatkowymi punktami akcji. To przełoży się na więcej działań dozwolonych podczas tury.

Purgator

Przymiotem klasy Purgator w Chaos Gate – Daemonhunters jest ciężki karabin do walk na odległość, którym ostrzelamy sługi Chaosu. Podstawową zdolnością klasy jest Emperor’s Light, widowiskowy atak psychiczny, który nie tylko oślepi, ale też częściowo oczyści z mutacji wrogów w zasięgu. W ramach wsparcia drużyny możemy użyć zdolności Arcane Weapons, która umocni pancerz i zwiększy obrażenia kolejnego ataku dystansowego sojusznika.

Apothecary

Eksplorując kolejne klasy Grey Knights docieramy do jednostki leczącej, której nie może zabraknąć przy wyjątkowo zaciętych potyczkach. Apothecary wykorzysta umiejętność Battlefield Medicine, by przywrócić siły witalne przeciwnikom. Niestety jego możliwości w tym zakresie są nie tylko limitowane, ale też ograniczone i nie wszystkie rany zdoła zaleczyć. Może za to wspomóc sojuszników zdolnością Biomancies. Ta może zwiększyć liczbę punktów akcji celu lub jego szansę na ogłuszenie wroga w kolejnym ataku.

Klasy zaawansowane

Wraz z postępami w kampanii wybrane jednostki otrzymają możliwość wyboru jeszcze bardziej wyspecjalizowanej, zaawansowanej klasy. Dzięki temu odblokujemy dostęp do kolejnych unikalnych umiejętności i zdolności. Twórcy Chaos Gate – Daemonhunters przedstawili cztery klasy zaawansowane z nich – Paladin, Chaplain, Librarian oraz Purifier.

  • Paladin skupi się na jeszcze skuteczniejszej walce w zwarciu;
  • Chaplain poświęci się nakładaniu wzmocnień na sojuszników;
  • Librarian wykorzysta moc psioniczną przeciwko oponentom;
  • Purifier oczyści szeregi demonów uświęconym płomieniem.

Premiera Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters na PC ma nastąpić jeszcze w tym roku. Najpewniej niedługo poznamy konkretny termin debiutu i wymagania sprzętowe. Dodatkowo możemy liczyć na kolejne materiały promujące taktyczne RPG w świecie Games Workshop. Po więcej gier Warhammer przejdź tutaj.