SONGS OF CONQUEST

 • PREMIERA: 10 maja 2022 (Steam Early Access);
 • PLATFORMY: PC Steam, GOG.com, Epic Games Store;
 • JĘZYK: Polski (kinowa);
 • PRODUCENT: Lavapotion;
 • WYDAWCA: Coffee Stain Publishing;

Songs of Conquest to turowa strategia z elementami RPG inspirowana klasycznymi odsłonami cyklu Heroes of Might and Magic. Gra przenosi nas do krainy fantasy, gdzie wcielamy się w potężnych czarowników znanych jako Wielders. Tam wzorem kultowych Herosków przemierzamy zróżnicowane mapy, pokonując przeciwników, zarządzając zasobami i budując coraz silniejszą armię, która pomoże nam zwyciężyć w scenariuszu.

Songs of Conquest w encyklopedii gier

Mechanika rozgrywki

Zabawa w Songs of Conquest rozgrywa się z podziałem na tury. W każdej z nich możemy przemieszczać naszych bohaterów, zbierać skarby, inicjować walki, zarządzać osadą i rekrutować wojska. Każdy z Wielders ma określoną liczbę punktów ruchu, które wyznaczają granice naszych działań na mapie dla danej rundy. Obok eksploracji zajmujemy się też rozwijaniem kontrolowanych osad i zarządzamy drzewkiem rozwoju każdej z nich, by dostosować bonusy i stronników do swojego stylu rozgrywki. Ważny jest nie tylko skład armii, ale też umiejętności, o które wzbogacimy rozwijającego się protagonistę.

Drugim równorzędnym aspektem rozgrywki w Song of Conquest są rozgrywane w turach potyczki. Podczas nich korzystamy z odpowiedniej kompozycji naszej armii, by zmaksymalizować skuteczność jednostek i dostępnych zaklęć. Stając do walki, musimy brać pod uwagę również projekt areny starcia, uwzględniając podnoszące nasz skuteczny zasięg wzniesienia i wąskie przejścia, których warto bronić.

Songs of Conquest concept art

Poszczególne scenariusze (mapy) składają się na większą kampanię fabularną. Dla każdej z nich przygotowano specjalny smaczek w postaci dedykowanej ścieżki dźwiękowej i utworu przewodniego. Pieśń barda na początku każdej kampanii będzie niekompletna i dopiero po zaliczeniu kolejnych misji poznamy następne wersy, by wysłuchać całej opowieści w epilogu kampanii.

Tryby gry

Songs of Conquest oferuje zabawę dla pojedynczego gracza albo rozgrywkę w rywalizacji. Scenariusze PvP możemy rozgrywać poprzez sieć lub na jednym ekranie.

Poza przygotowanymi przez Lavapotiom kampaniami twórcy oddają do naszej dyspozycji rozbudowany edytor poziomów. Gracze mogą tworzyć pojedyncze scenariusze i całe kampanie korzystając z tych samych narzędzi, co twórcy gry. Tu jest pełna dowolność zarówno w kształcie mapy, dostępnych frakcjach, liniach dialogowych jak i oprawie dźwiękowej.

Kwestie techniczne

Songs of Conquest screen

Pieczołowicie przygotowane mapy Songs of Conquest obserwujemy w rzucie izometrycznym. Twórcy, inspirując się kultowymi klasykami, postawili na wyrazistą, pixelartową oprawę wideo ze szczegółowo zaprojektowanymi modelami jednostek, budynków, surowców i dostępnych zaklęć.

Wymagania sprzętowe

Do zabawy na komputerach osobistych z Windows potrzebujesz konfiguracji zbliżonej do poniższych wymogów:

MINIMALNE
System: Windows 7
Procesor: i5 Dual Core | AMD Ryzen 5
RAM: 8 GB
Karta grafiki: Zintegrowana
DirectX: 10
Dysk: 4 GB wolnego miejsca
ZALECANE
System: Windows 10
Procesor: Czterordzeniowy i7 | Ryzen 7
RAM: 16 GB
Karta grafiki: Nvidia GTX 970 | AMD Radeon RX 570
Dysk: 8 GB wolnego miejsca

Nowości w Encyklopedii

 • Manor Lords

  Manor Lords

 • Europa Universalis 5

  Europa Universalis 5

 • War Hospital

  War Hospital

 • King Arthur: Legion IX

  King Arthur: Legion IX

 • Millennia

  Millennia