TOTAL WAR: PHARAOH

 • PREMIERA: 11 października 2023;
 • PLATFORMY: PC (Steam, Epic Games);
 • JĘZYK: Polski (napisy i wybrane dialogi);
 • PRODUCENT: Creative Assembly;
 • WYDAWCA: SEGA;

Kolejna odsłona historycznej serii gier strategicznych od brytyjskiego studia Creative Assembly. Total War: Pharaoh przenosi nas do starożytnego Egiptu w okresie Nowego Królestwa. Jako przywódca jednej z ośmiu zróżnicowanych frakcji postaramy się zdominować region po śmierci faraona Merenptaha. Gra ponownie połączy turową kampanię z bitwami na wielką skalę, rozgrywanymi w czasie rzeczywistym.

Total War Pharaoh key

Tematyka i realia

Total War: Pharaoh to rozbudowana historyczna strategia, w której przosimy się do starożytnego Egiptu. Podczas rozgrywki wpłyniemy na przebieg okresu Nowego Królestwa, datowanego pomiędzy 1600 a 1070 rokiem p.n.e. Momentem kluczowym dla rozpoczęcia kampanii jest śmierć faraona Merenptaha w 1203 roku p.n.e. Wtedy do walki o wpływy w regionie przystępują frakcje reprezentujące kultury Egiptu, Anatolii i Kanaanu.

Mechanika

Nowa historyczna gra z serii Total War oferuje graczom doskonale znane już mechanizmy, łączące turową kampanię z bitwami w czasie rzeczywistym.

Na mapie regionu budujemy gospodarczą i militarną potęgę, a także korzystamy z różnych opcji dyplomatycznych do osiągnięcia celów. Konfrontacja dwóch armii przenosi nas na pole bitwy, gdzie dowodzimy jednostkami podczas bitew o wielkiej skali. Duże znacznie dla zabawy mają sami przywódcy, którzy otrzymali unikalne mechaniki, by podkreślić i wzmocnić określone style rozgrywki.

Pharaon Total War screen 1

Punktem szczególnie wyróżniającym Total War: Pharaoh są klęski żywiołowe. Ulewne deszcze i burze paskowe odczuwalnie zmienią warunki potyczek oraz całych wojen. Creative Assembly podkreśliło też niszczycielską moc płomieni, które w suchym środowisku sieją spustoszenie wśród lokalnych zabudowań i umocnień.

Total War: Pharaoh oferuje też bogate opcje personalizacji kampanii, które pozwalają ustalić miejsca startowe frakcji, dostęp do surowców oraz natężenie rozmaitych klęsk żywiołowych.

Tryby gry

W dniu premiery strategia oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, a także moduły wieloosobowe umożliwiające rywalizację i kooperację pomiędzy graczami.

Kwestie techniczne

Pharaoh screen 2

Total War: Pharaoh powstało na autorskim silniku graficznym studia Creative Assembly. Technologia wspiera bogatą w detale mapę świata oraz starcia wielu różnorodnych jednostek na rozległym polu bitwy. Całość utrzymano w kolorystyce charakterystycznej dla regionu.

Wymagania sprzętowe Windows

Do zabawy na komputerach osobistych z Windows potrzebujesz konfiguracji zbliżonej do poniższych wymogów:

MINIMALNE
System: Windows 10 64-Bit;
Procesor: Intel i3-2100 lub AMD FX-4300;
RAM: 6 GB;
Karta grafiki: Nvidia GTX 660 lub AMD R9 270;
DirectX: 11;
Dysk: 50 GB wolnego miejsca.
ZALECANE
System: Windows 10 64-Bit;
Procesor: Intel i5-6600 lub AMD Ryzen 5 2600X;
RAM: 8 GB;
Karta grafiki: Nvidia GTX 1660 Ti lub AMD RX 480;
DirectX: 11;
Dysk: 50 GB wolnego miejsca.

Nowości w Encyklopedii

 • Manor Lords

  Manor Lords

 • Europa Universalis 5

  Europa Universalis 5

 • War Hospital

  War Hospital

 • King Arthur: Legion IX

  King Arthur: Legion IX

 • Millennia

  Millennia