TOTAL WAR: PHARAOH

 • PREMIERA: październik 2023;
 • PLATFORMY: PC (Steam, Epic Games);
 • JĘZYK: Polski (napisy i wybrane dialogi);
 • PRODUCENT: Creative Assembly;
 • WYDAWCA: SEGA;

Kolejna odsłona historycznej serii gier strategicznych od brytyjskiego studia Creative Assembly. Total War: Pharaoh przenosi nas do starożytnego Egiptu w okresie Nowego Królestwa. Jako przywódca jednej z ośmiu zróżnicowanych frakcji postaramy się zdominować region po śmierci faraona Merenptaha. Gra ponownie połączy turową kampanię z bitwami na wielką skalę, rozgrywanymi w czasie rzeczywistym.

Total War Pharaoh key

Tematyka i realia

Total War: Pharaoh to rozbudowana historyczna strategia, w której przosimy się do starożytnego Egiptu. Podczas rozgrywki wpłyniemy na przebieg okresu Nowego Królestwa, datowanego pomiędzy 1600 a 1070 rokiem p.n.e. Momentem kluczowym dla rozpoczęcia kampanii jest śmierć faraona Merenptaha w 1203 roku p.n.e. Wtedy do walki o wpływy w regionie przystępują frakcje reprezentujące kultury Egiptu, Anatolii i Kanaanu.

Mechanika

Nowa historyczna gra z serii Total War oferuje graczom doskonale znane już mechanizmy, łączące turową kampanię z bitwami w czasie rzeczywistym.

Na mapie regionu budujemy gospodarczą i militarną potęgę, a także korzystamy z różnych opcji dyplomatycznych do osiągnięcia celów. Konfrontacja dwóch armii przenosi nas na pole bitwy, gdzie dowodzimy jednostkami podczas bitew o wielkiej skali. Duże znacznie dla zabawy mają sami przywódcy, którzy otrzymali unikalne mechaniki, by podkreślić i wzmocnić określone style rozgrywki.

Pharaon Total War screen 1

Punktem szczególnie wyróżniającym Total War: Pharaoh są klęski żywiołowe. Ulewne deszcze i burze paskowe odczuwalnie zmienią warunki potyczek oraz całych wojen. Creative Assembly podkreśliło też niszczycielską moc płomieni, które w suchym środowisku sieją spustoszenie wśród lokalnych zabudowań i umocnień.

Total War: Pharaoh oferuje też bogate opcje personalizacji kampanii, które pozwalają ustalić miejsca startowe frakcji, dostęp do surowców oraz natężenie rozmaitych klęsk żywiołowych.

Tryby gry

W dniu premiery strategia oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, a także moduły wieloosobowe umożliwiające rywalizację i kooperację pomiędzy graczami.

Kwestie techniczne

Pharaoh Total War screen 2

Total War: Pharaoh powstało na autorskim silniku graficznym studia Creative Assembly. Technologia wspiera bogatą w detale mapę świata oraz starcia wielu różnorodnych jednostek na rozległym polu bitwy. Całość utrzymano w kolorystyce charakterystycznej dla regionu.

Wymagania sprzętowe Windows

Listy minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych gry nie zostały jeszcze ujawnione.

Nowości w Encyklopedii

 • Total War: Pharaoh

  Total War: Pharaoh

 • The Great War: Western Front

  The Great War: Western Front

 • The Last Spell

  The Last Spell

 • Pharaoh: A New Era

  Pharaoh: A New Era

 • SpellForce: Conquest of Eo

  SpellForce: Conquest of Eo