Świąteczne prezenty od Epic Games Store. Odbierz gry za darmo na PC (aktualizacja 4/1)

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że Epic Games Store na tegoroczne Boże Narodzenie przygotował aż 17 gier za darmo na PC.

Sklep Epic Games wystartował z coroczną akcją, podczas której oferuje mnóstwo darmowych gier w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. W tym roku, jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, Epic Games zamierza rozdać dokładnie 17 gier na PC. Już na pierwszy rzut oka widać, że włodarze sklepu porzucili czwartki i nieco skrócili czas na odbiór prezentów.

Więcej gier dostępnych właśnie za darmo na PC znajdziesz tutaj.

17 gier za darmo Epic

Epic Games – 17 gier za darmo na Boże Narodzenie 2023

Poniżej znajdziesz pierwszy z nich, a kolejne będziemy podrzucać wraz z nowościami w rozpoczętej właśnie akcji.

XVII. Marvel’s Guardians of the Galaxy za darmo do 11 stycznia

Marvel’s Guardians of the Galaxy na Epic.

Pora na siedemnasty i zarazem ostatni z obiecanych prezentów świątecznych. Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, możesz odebrać nagrodzoną statuetką za najlepszą narrację na TGA 2021 produkcję w uniwersum Marvela. Przez cały kolejny tydzień na Epic Games Store czeka na ciebie dostępne za darmo Marvel’s Guardians of the Galaxy. Termin na odbiór darmówki słuszne sugeruje, że Epic zamierza kontynuować swoje rozdawnictwo w 2024 roku, aczkolwiek z pewnością nie z intensywnością, jaka towarzyszyła nam w ostatnich dniach.

XVI. A Plague Tale: Innocence za darmo do 4 stycznia

Szesnastym i zapewne przedostatnim prezentem bożonarodzeniowym od Epic jest dzieło studia Asobo. Przez najbliższe 24 godziny możesz odebrać za darmo kopię A Plague Tale: Innocence na PC, jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś. Wyrusz na pełną przygód i wyzwań wyprawę, prowadząc rodzeństwo na drodze do odkrycia mrocznych rodzinnych tajemnic.

XV. 20 Minutes Till Dawn za darmo do 3 stycznia

Piętnasty upominek dla pecetowych graczy podczas świątecznej akcji to dynamiczny rogalik. Przez kolejne 24 godziny możesz zgarnąć za darmo 20 Minutes Till Dawn, produkcji w formule, która zyskała w ostatnich latach niemałą popularność. W czasie zabawy przebieramy w rozmaitych narzędziach zniszczenia, sukcesywnie odpierając kolejne natarcia maszkar rodem z dzieł H.P. Lovecrafta.

XIV. Escape Academy za darmo do 2 stycznia

Czternasty prezent od Epic Game Store to kuźnia prawdziwych uciekinierów. Przez kolejne 24 godziny możesz odebrać za darmo grę Escape Academy. To połączenie przygodówki z łamigłówkami przenosi nas do szkoły, w której podrasujemy spostrzegawczość, logiczne myślenie i rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Wszystko po to, by zostać mistrzem uciekania z escape room’ów.

XIII. Ghostrunner za darmo do 1 stycznia

Trzynasty etap świątecznej akcji sklepu Epic przynosi kolejny głośny tytuł. Tym razem możesz odebrać za darmo grę Ghostrunner polskiego One More Level. Wybitnie zręcznościowa produkcja przenosi nas w mroczne, cyberpunkowe realia, gdy ludzkość zamieszkuje gigantyczną wieżę. Nad tą niestety kontrolę sprawuje złowroga Kluczniczka, którą musimy pokonać, oddając się dynamicznej walce i eksploracji poziomów.

XII. Saints Row za darmo do 31 grudnia

Epic Games Store sypnęło znacznie głośniejszym tytułem w następnym dniu świątecznego rozdawnictwa. W ramach najnowszej akcji przez najbliższe 24 godziny możesz odebrać za darmo wydane w minionym roku Saints Row. Reboot a zarazem prequel zapoczątkowanej w 2006 roku serii przenosi nas na ulice Santo Ileso, gdzie jesteśmy świadkami narodzin tytułowego gangu.

XI. Snakebird Complete za darmo do 30 grudnia

Jedenasty prezent świąteczny od włodarzy Epic Games to pakiet dwóch gier logicznych od studia Noumenon Games – Snakebird i Snakebird Premier. Akcja, jak i poprzednie, trwa jedyne przez 24 godziny i wkrótce zostanie zastąpiona kolejną darmówką.

X. Cat Quest za darmo do 29 grudnia

Kolejna, dziesiąta już darmowa gra w świątecznej promocji Epic Games Store jest już dostępna. Tym razem odbierzesz za darmo Cat Quest, humorystyczne RPG z kotem w roli głównej. Podczas rozgrywki przenosimy się do fantastycznego świata mruczków, by pokonać zagrażające jej smoki. Na odbiór prezentu, tak jak w poprzednich dniach, masz 24 godziny.

IX. Cursed to Golf za darmo do 28 grudnia

Dziewiąty świąteczny prezent od Epic Game Store to połączenie gier golfowych z prawidłami roguelike. Dostępna za darmo gra Cursed to Golf przenosi nas do golfowego czyśćca pełnego niestandardowych przeszkód, które musimy pokonać w drodze do dołka i odkupienia. Luźna, zręcznościowa propozycja dostępna będzie bezpłatnie jedynie przez 24 godziny.

VIII. Human Resource Machine za darmo do 27 grudnia

Ósmy dzień świątecznego rozdawnictwa od Epic Games Store zadedykowano fanom gier logicznych. Przez najbliższe 24 godziny możesz odebrać za darmo Human Resource Machnie, czyli pozycję, która ucieszy pretendentów do branży IT. Zabawa polega na wydajnym realizowaniu złożonych zadań od przełożonego, korzystając z automatyzacji procesów. Zaprojektowane przez twórców łamigłówki wprowadzają gracza w podstawy programowania i pozwalają odpowiednio ukierunkować na nie myślenie.

VII. The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition za darmo do 26 grudnia

Na siódmy dzień świątecznej promocji Epic Games Store przygotowało niemałą gratkę dla fanów RPG-ów. Przez najbliższe 24 godziny odbierzesz za darmo grę The Outer Worlds w wydaniu Spacer’s Choice. To obok podstawki oferuje też dwa dodatki fabularne – Morderstwo na Erydanie i Coś się czai na Gorgonie. Jeśli już posiadasz tytuł na EGS, to dzięki prezentowi możesz rozbudować bezpłatnie grę o wspomniane powyżej rozszerzenia.

VI. Ghostwire: Tokyo za darmo do 25 grudnia

Szósty, wigilijny dzień świątecznej promocji przynosi kolejną grę na PC za darmo. Tym razem Epic Games Store oferuje darmową kopię Ghostwire: Tokyo. Przygodowa gra akcji od ekipy odpowiedzialnej za serię The Evil Within przenosi nas do tytułowego miasta, którego większość populacji zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Na drodze do rozwikłania tajemnicy staną nam monstra z japońskiej mitologii, a akcja, tak jak poprzednie, potrwa jedynie 24 godziny.

V. Fallout 3: Game of the Year Edition za darmo do 24 grudnia

Piątego prezentu od Epic Games Store raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. W ramach tegorocznej akcji do jadłospisu powróciło darmowe Fallout 3 w wydaniu Gry Roku. Prezent dostępny jest jedynie przez 24 godziny, więc jeśli jeszcze nie masz RPG Bethesdy, to odbierz go zanim zasiądziesz do wigilijnego stołu.

IV. Art of Rally za darmo do 23 grudnia

Czwarty świąteczny prezent to Art of Rally, samochodówka dedykowana rajdom, jak łatwo wywnioskować z nazwy. Produkcja dewelopera odpowiedzialnego za Absolute Drift oferuje mnóstwo zręcznościowych wyzwań w barwnych krajobrazach, które będziemy oglądać w perspektywie top-down. Gra Art of Rally będzie za darmo jedynie do 17:00.

III. Melvor Idle za darmo do 22 grudnia

Trzecim prezentem w ramach świątecznej akcji Epic Games Store jest inspirowane grą RuneScape Melvor Idle. Produkcja z katalogu firmy Jagex to hybryda RPG i strategii, w której przeżywamy liczne przygody, podejmujemy wyzwania i walczymy z przeciwnikami w niezwykle uproszczonej formie. Zdaje się, że najlepiej zabawę opisali sami twórcy na załączonym poniżej zwiastunie. Tak jak poprzedniego dnia, akcja trwa tylko 24 godziny.

II. DNF Duel za darmo do 21 grudnia

Drugi prezent w ramach świątecznego rozdawnictwa to wydana w 2022 roku bijatyka 2.5D zatytułowana DNF Duel. Podczas rozgrywki stajemy do walki jako jedna z szesnastu unikalnych postaci zaczerpniętych z uniwersum Dungeon and Fighter. W ramach akcji możesz otrzymać za darmo pełną wersję wspomnianej gry, a na odebranie prezentu masz zaledwie 24 godziny.

I. Destiny 2: Legacy Collection za darmo do 20 grudnia

Pierwszy prezent od Epic Games Store to pakiet dodatków do gry Destiny 2, czyli pierwszoosobowej sieciowej strzelanki z elementami MMO. Podstawka od kilku lat dostępna jest już w modelu free-to-play. Za to w ramach prezentu w postaci Klasycznej kolekcji otrzymasz trzy dodatki: Królowa-Wiedźma, Poza Światłem i Twierdza cieni.

Żeby odebrać prezent, należy w pierwszej kolejności wybrać zakładkę z podstawową grą i dodać ją do swojego konta Epic. Dopiero później przenieś się na stronę Kolekcji i wtedy przypisz ją do podstawki.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.