Age of Empires 2: DE – Return of Rome. Dodatek do RTS-a z datą premiery

  • Post category:Newsy

Microsoft nie przestaje rozwijać wydanego w 2019 roku Age of Empires 2: Definitive Edition. Po trzech rozbudowanych rozszerzeniach nadchodzi kolejne, które właśnie otrzymało termin debiutu. W lakonicznym wpisie na Twitterze gigant z Redmond ogłosił, że data premiery Return of Rome przypada na 16 maja. I to właściwie tyle, żadnej pełnoprawnej zapowiedzi czy prezentacji, a nawet wzmianki, co dokładnie znajdzie się w dodatku.

Return of Rome AoE2 DE

AoE 2: DE – data premiery dodatku Return of Rome

Do swobodnej interpretacji pozostaje załączona do wiadomości grafika, która – na razie – jest jedynym zwiastunem rozszerzenia. Po charakterystycznych strojach łatwo wywnioskować, że niebawem Age of Empires 2 otrzyma trzy nowe grywalne nacje. Obok tytułowych Rzymian możemy spodziewać się Egipcjan i Babilończyków. Możemy spodziewać się dedykowanych kampanii, unikalnych jednostek, budynków oraz dedykowanych osiągnięć dla fanów trofeów.

Całość poniekąd nawiązuje do oficjalnego dodatku do pierwszej odsłony serii – Rise of Rome – która po odświeżeniu w 2018 roku nie otrzymała już bonusowej zawartości. Na szczęście majowy debiut Return of Rome już niedaleko, więc niebawem powinniśmy otrzymać wszystkie konkrety.

Age of Empires 2 Definitive Edition ukazało się w 2019 roku na PC, a kilka miesięcy temu na konsolach Xbox. Odświeżone wydanie strategii rozbudowano na premierę o nową zawartość The Last Khans. Potem o trzy kolejne dodatki – Lords of the West, Dawn of the Dukes i Dynasties of India. Return of Rome będzie czwartym i zapewne nie ostatnim rozszerzeniem do wciąż popularnego RTS-a.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Twitter.