Age of Empires 2: Definitive Edition otrzyma nowe kampanie. Nadchodzi Victors and Vanquished

  • Post category:Newsy

World’s Edge jeszcze długo nie postawi kropki wieńczącej rozwój Age of Empires 2: Definitive Edition. Podczas specjalnej prezentacji poświęconej przyszłości serii otrzymaliśmy zapowiedź Victors and Vanquished. DLC zadebiutuje już 14 marca, by uraczyć fanów RTS-a mnóstwem dodatkowych scenariuszy, zainspirowanych projektami społeczności. Victors and Vanquished wyceniono na 58 złotych, a w ramach przedsprzedaży możemy nabyć DLC na Steam za 49,30 PLN. Co w środku?

Victors and Vanquished

Victors and Vanquished – zapowiedź i zawartość DLC

Rzeczony pakiet dodatkowej zawartości skupia się wyłącznie na nowych kampaniach w Age od Empires 2: Definitive Edition. World’s Edge przygotowało 19 dodatkowych scenariuszy powiązanych ze sławnymi postaciami wieków średnich. Wśród nich pojawili się Ragnar Lodbrok, Karol Wielki, Oda Nobunaga, Bjorn Żelaznoboki, Czyngis-chan czy ostatni cesarz Bizancjum Konstantyn XI. Pełną listę nadchodzących scenariuszy zobaczysz na poniższej grafice.

Studio odpowiedzialne za rozwój AoE2:DE nie ukrywa, że lwia część dodatków powstała we współpracy z członkami społeczności. Ich ambitne i pomysłowe projekty wzięto na warsztat, ulepszono, okraszono pełnym dubbingiem i prześwietlono pod kątem bugów. Jednocześnie ekipa zagwarantowała odpowiedni balans rozgrywki i przygotowała ścieżki dźwiękowe. W ten sposób poprawiono 14 nieoficjalnych dodatków, do których dołączyło 5 całkowicie nowych scenariuszy.

Victors and Vanquished scenariusze

Na koniec warto podkreślić, że opisane tu Victors and Vanquished, zdaniem World’s Edge, nie wieńczy rozwoju Age of Empires 2. Konkretne zapowiedzi pojawią się jednak w swoim czasie, a tymczasem wyczekujmy nieodległej już premiery DLC.

Age of Empires 2: Definitive Edition ukazało się w 2019 roku na PC, a w 2023 roku także na konsolach Xbox. Obok Age of Empires 4 jest bez wątpienia najlepiej przyjętą i najpopularniejszą odsłoną cyklu strategii czasu rzeczywistego pod szyldem Microsoftu.

Jesteśmy w Google News – obserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.