Graj za darmo w Age of Empires 3: Definitive Edition. Spory wycinek strategii od teraz free-to-play

  • Post category:Newsy

Microsoft postawił na nowy sposób promocji wydanej w październiku 2020 roku strategi Age of Empires 3: Definitive Edition. Wczorajsza aktualizacja gry na Steam zmieniła domyślny model wydawniczy tytułu na free-to-play, ale jest haczyk. Zremasterowane Age of Empires 3 dostępne jest za darmo, aczkolwiek tylko w części. Już dziś możesz wskoczyć do gier sieciowych, jednej z kampanii z podstawki czy historycznych bitew. Równocześnie darmowa strategia otrzymała DLC „Pełna gra”, które w dawnej cenie oferuje wszystko, co podstawka RTS-a ma do zaoferowania. Co właściwie możemy testować?

Age of Empires 3 Definitive Edition

Część Age of Empires 3: Definitive Edition za darmo

Nowa darmowa wersja próbna zremasterowanego Age of Empires 3 daje całkiem duży wybór. Zainteresowani mogą ukończyć kampanię fabularną „Blood”, historyczną bitwę o Algier, a także bawić się w sieciowych i singlowych potyczkach. Trial oferuje też wyzwania oznaczone jako Art of War, a także dostęp do wszystkich wydarzeń sezonowych.

W każdym cyklu do naszej dyspozycji będą trzy grywalne cywilizacje, które będą zmieniane w rotacji. Na debiut darmowej wersji RTS-a mamy Rosję, Francję i Irokezów. Pierwsza wymiana darmowej puli przypada na 18 sierpnia. Wydawca podkreśla, że chociaż nie całe Age of Empires 3 ogramy od razu za darmo, to rotacja ma zachęcić do regularnego zaglądania na serwery.

Czego nie uświadczysz w darmowej wersji AoE3:DE? Użytkownicy traila mają znacznie okrojoną pulę map dla sieciowych potyczek, ale wciąż mogą być zapraszani na pozostałe areny. Nie mogą też wskoczyć na drabinkę rankingową, która zarezerwowana jest dla posiadaczy DLC „Pełna gra”. Zmiany nie mają żadnego wpływu na wszystkich, którzy już wcześniej zakupili strategię, a sam trial jest dostępny tylko za pośrednictwem Steam.

Po więcej gier dostępnych za darmo na PC skocz do naszego zestawienia.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.