Age of Empires 4 niebawem po polsku. Zapowiedź obchodów 25-lecia serii

  • Post category:Newsy

Ważna wiadomość dla fanów marki Age of Empires. W specjalnym wpisie na Steam Microsoft ogłosił, że już 25 października rozpoczną się obchody 25-lecia serii RTS-ów. O 19:00 czasu polskiego na oficjalnych kanałach marki rozpocznie się też transmisja, podczas której pojawi się kilka niespodzianek. Przy okazji firma ujawniła, że zapowiedziana już wcześniej rocznicowa aktualizacja sprawi, że w Age of Empires 4 zagramy po polsku. Niedostępna na oficjalny debiut lokalizacja gry pojawi się obok dziesięciu innych języków.

Age of Empires 4

Age of Empires 4 po polsku – rocznicowa aktualizacja i specjalne wydarzenia

Poza nią szereg innych nowości, związanych już bezpośrednio z DLC Ottomans and Malians. Obok dwóch grywalnych nacji obiecano osiem nowych map, dwa biomy, dodatkowe wyzwania dla maestrii i osiągnięcia Steam. Tego samego dnia rozpocznie się też trzeci sezon rankingowy w Age of Empires 4, a wraz z nim drużynowe gry rankingowe.

Microsoft ogłosił, że także Age of Empires 2 i 3 w wydaniach Definitive Edition dołączą do obchodów. Szczegóły dotyczące wyzwań i powiązanych z nimi nagród poznamy nieco później. Jak zwykle gdzieś tam w oddali o odrobinę uwagi walczy pierwsze Age of Empires, którego to 25-lecie mamy świętować, ale gigant z Redmond chyba o tym zapomniał.

Age of Empires 4 zadebiutowało 28 października minionego roku wyłącznie na PC. Produkcja oferuje kilka kampanii fabularnych i regularnie rozwijany tryb sieciowy. Za kolejną osadzoną w średniowieczu odsłonę RTS-a odpowiada studio Relic Entertainment.