Zdobywca czy brąz? System rankingowy Age of Empires 4 bez tajemnic

  • Post category:Newsy

Microsoft oficjalnie wprowadził nas w szczegóły systemu rankingowego w najnowszym RTS-ie studia Relic. Podobnie jak w innych tytułach, ranking w Age of Empires 4 uzależniony jest od liczby wygranych potyczek przeciwko innym graczom. Twórcy przygotowali dla uczestników szereg nagród, którymi pochwalimy się pozostałym fanom strategii. Najważniejsze będą oczywiście rangi, które podzielono na trzy rzędy i sześć stopni – od brązu po tytuł Zdobywcy.

age of empires 4 ranking

Zgodnie z zapowiedziami wydawcy pierwszy sezon rankingowy w Age of Empires 4 rozpocznie się już 13 kwietnia o 19:00 i potrwa do 30 czerwca. W tym czasie obok sieciowych potyczek weźmiemy udział w całej serii specjalnych wydarzeń. Każde z nich potrwa dwa tygodnie, po których nastąpi tygodniowa przerwa i start następnej imprezy.

Harmonogram wydarzeń na sezon pierwszy w Age of Empires 4 wygląda następująco:

  • 1 – od 13 do 27 kwietnia;
  • 2 – od 4 do 18 maja;
  • 3 – od 26 maja do 8 czerwca;
  • 4 – od 15 do 29 czerwca.
age of empires 4 system rankingowy

Obok bonusów za ranking w Age of Empires 4 Microsoft przygotował też specjalne nagrody za logowanie. Te otrzymasz, uruchamiając grę w trybie online w czasie trwającego wydarzenia.

Age of Empires 4 ukazało się 28 października wyłącznie na PC. Strategia czasu rzeczywistego w realiach średniowiecza przypadła do gustu fanom, wynagradzając długi czas oczekiwania na kontynuację serii. Wydawca jeszcze w minionym roku ogłosił wielkie plany rozwoju gry, które konsekwentnie realizuje.

Źródło: Microsoft.