Age of Mythology Retold potwierdzone. Nadchodzi remaster RTS-a

  • Post category:Newsy

Microsoft jeszcze bardziej uradował fanów serii Age of Empires. Podczas wczorajszego jubileuszowego streamu potwierdzone zostało Age of Mythology Retold. Wyczekiwany remaster spin-offu kultowej serii doczekał się pierwszego zwiastuna, który możesz zobaczyć poniżej. Niestety zbyt wiele się z niego nie dowiemy, poza faktem, że remaster RTS-a powstaje i prędzej lub później pojawi się na pecetach.

age of mythology retold

Age of Mythology Retold potwierdzone

Sugerując się kalendarzem wydawniczym dla remasterów pozostałych odsłony cyklu możemy oczekiwać premiery jesienią 2023 roku. Oczywiście tylko wtedy, gdy prace nad grą trwają już od jakiegoś czasu, a możemy śmiało to założyć. Age of Mythology Retold najpewniej będzie podobnym doświadczeniem do pozostałych Definitive Edition. Poprawiona oprawa wizualna, unowocześnione SI, wsparcie dla wyższych rozdzielczości i nowy plan na rozbudowę tytułu. Microsoft nie potwierdził jeszcze powyższych, ale możemy zakładać, że za jakiś czas z pewnością to zrobi.

Age of Mythology zadebiutowało na PC w 2002 roku. Strategia czasu rzeczywistego czerpała garściami z Age of Empires, które doprawiło postaciami z mitologii. Całość stanowiła świetną odskocznię od historycznego cyklu i do dziś pozostaje w czołówce wśród RTS-ów tamtych czasów.

Przy okazji przypominamy, że także wczoraj na rynku pojawiła się specjalna edycja Age of Empires 4 – Anniversary Edition. Specjalna aktualizacja wprowadziła do gry dwie nowe nacje, a obok nich także polską wersję językową.