Nie remaster a remake. Age of Mythology Retold z premierą jeszcze w tym roku

  • Post category:Newsy

To będzie dobry rok dla fanów kultowego Age of Mythology. Podczas wczorajszej prezentacji dotyczącej przyszłości marki studio World’s Edge podało nowe informacje o zapowiedzianym w 2022 roku remake’u RTS-a. Prezentacja Age of Mythology: Retold przyniosła kilka konkretów oraz pierwsze screeny z produkcji. Najistotniejszy jest bez wątpienia fakt, że produkcja ukaże się na PC i konsolach jeszcze w tym roku. Sugerując się kalendarzem wydawniczym pozostałych gier z serii, możemy śmiało szykować się na jesień. Co jeszcze wiemy?

Age of Mythology key art

Age of Mythology: Retold – prezentacja i pierwsze screeny

World’s Edge postanowiło przygotować remake z prawdziwego zdarzenia. Oznacza to, że każdy element gry zrobiono od nowa na podstawie wydanego w 2002 roku oryginału. W czasie samego pokazu ekipa pochwaliła się nowymi modelami trzech mitycznych istot: Meduzy, Pegaza i Cerbera. Dużo więcej odnowionych jednostek zobaczysz na załączonych do wiadomości screenshotach. Poza modelami deweloperzy postarali się też o nowe tekstury, dźwięki, interfejs użytkownika oraz animacje. Wszystko po to, by Age of Mythology trafiało we współczesne standardy.

Retold screenshot 1

Jak wcześniej wspomniałem, Age of Mythology: Retold zmierza na PC i konsole Xbox. Na dzień premiery pojawi się także w usłudze Game Pass dla obu platform docelowych. Oficjalna cena strategii nie została jeszcze ujawniona. Wiemy za to, że remake zaoferuje rozbudowaną, składającą się z 50 misji kampanię. Obok niej otrzymamy zupełnie nowy tryb dla solowej lub kooperacyjnej rozgrywki – pełną wyzwań Arenę Bogów. RTS zadebiutuje także z trybem sieciowej rywalizacji lub kooperacji dla maksymalnie 12 osób.

Retold screenshot 2

Ta i wiele innych strategii trafiły na naszą listę najważniejszych tegorocznych premier dla fanów gatunku. Sprawdź pozostałe pozycje i znajdź coś dla siebie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.