Smoczy władcy przejęli Age of Wonders 4. Premiera DLC Dragon Dawn i aktualizacji Wyvern

  • Post category:Newsy

Triumph Studios dostarczyło kilka ważnych powodów, by zarezerwować dodatkowy czas dla Age of Wonders 4. Wczoraj odbyła się premiera pierwszego pakietu dodatkowej zawartości do gry, zatytułowanego Dragon Dawn. Świt smoków ukazał się równocześnie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series w cenie około 45 złotych dla wszystkich platform. Ekipa przygotowała też kilka atrakcji dla wszystkich posiadaczy podstawki, które trafiły na serwery w aktualizacji Wyvern. Czym przyciągną nas nowości?

Premiera Dragon Dawn Age of Wonders 4

Age of Wonders 4 – premiera DLC Dragon Dawn

Na tym etapie na pewno domyśliłeś się już, że główną atrakcją DLC są smoki. Konkretnie mowa o smoczych władcach z dużym potencjałem do personalizacji. Paczka oferuje też Jaszczuroludzi, którzy wzbogacają pulę dostępnych frakcji. Motywem przewodnim najnowszej odsłony serii Age of Wonders jest powrót mocy magicznych, który w Dragon Dawn odzwierciedla Księga umożliwiająca przywołanie smoków i przemianę w nie. Całość doprawiono dedykowaną krainą, Wojna popielna, gdzie o prym powalczy sześciu smoczych władców.

Premiera DLC otwiera pierwszą, ale pewnie nie ostatnią Przepustkę sezonową do wydanego w maju Age of Wonders 4. Tuż po Świcie smoków, jeszcze w tym roku strategia otrzyma pierwsze duże rozszerzenie Empires & Ashes. Kolejne etapy popremierowego rozwoju będziemy śledzić już w 2024 roku, a przynajmniej tak wynika z deklaracji wydawcy.

Aktualizacja Wyvern do gry

Jeśli nie pociąga cię prowadzenie do walki Jaszczuroludzi, to wciąż możesz liczyć na kilka nowinek w AoW4. Przy okazji Wyvern Update twórcy wprowadzili kilka ułatwień interfejsu przy tworzeniu nowej frakcji, wraz z opcją wywołania losowego władcy. Rzut kostką po nowego przywódcę dostępny jest zarówno w rozgrywce singlowej, jak i sieciowej. Triumph przygotowało też dwie nowe cechy frakcyjne, które odnoszą się bezpośrednio do zawartości Dragon Dawn.

Age of Wonders 4 za głosami graczy doczekało się „nowych” jednostek jazdy. Chociaż bardziej pasuje stwierdzenie, że wsadzono dotychczasowe na wierzchowce. Nowe warianty dla kawalerii znajdziesz po tagu „opcjonalna kawaleria” we wbudowanej encyklopedii. Ekipa dokonała też pomniejszych zmian na mapie świata, które podsumowano pod tym adresem.

Age of Wonders 4 zadebiutowało 2 maja na komputerach osobistych i konsolach PlayStation oraz Xbox. Tytuł przypadł do gustu zarówno graczom, jak i krytykom, którzy docenili grę przede wszystkim za ogromny potencjał do eksperymentów. Strategia już w kilka dni po premierze wylądowała na dyskach przeszło 250 tysięcy graczy.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.