Premiera Age of Wonders 4. Strategia 4X debiutuje przy zachwytach krytyków

  • Post category:Newsy

Maj rozpoczyna się dla fanów strategii z wyjątkowo mocnym akcentem. Już dziś, po kilku miesiącach od oficjalnej zapowiedzi na rynku ukaże się nowa strategia Triumph Studios. Premiera Age of Wonders 4 odbędzie się równocześnie na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series o 18:00 czasu polskiego. Na entuzjastów zarówno serii, jak i gatunku czeka mnóstwo atrakcji, także za sprawą zupełnej nowości w postaci kreatora własnej frakcji.

Age of Wonders 4 trafiło wyłącznie do dystrybucji cyfrowej, gdzie nabędziesz je za około 230 złotych. To oczywiście za wydanie standardowe, podczas gdy wyceniona na około 415 złotych wersja premium, gwarantuje m.in. dostęp do nadchodzących dodatków. Gra warta swej ceny? Posłuchajmy krytyków.

Premiera Age of Wonders 4

Age of Wonders 4 – premiera i przegląd ocen

Kopie recenzenckie powędrowały do mediów z odpowiednim wyprzedzeniem, więc już na dzień debiutu mamy całkiem solidny zestaw opinii. Aktualnie średnia ocen dla Age of Wonders 4 w serwisie Metacritic wynosi 83 punkty dla 15 publikacji.

Wśród nich dominują zachwyty nad szeroko zakrojonymi możliwościami personalizowania własnych frakcji. Ta przekłada się na duży potencjał dla regrywalności i testowania różnych podejść, co przy ogromie zawartości stanowi zachętę do dziesiątek lub setek godzin zabawy. Tymczasem krytyczne głosy skupiały się na sztucznej inteligencji, interfejsie użytkownika, mikrozarządzaniu czy wysokim progu wejścia.

Ostatecznie żaden z powyższych przytyków nie wpłynął na zabawę na tyle negatywnie, by zaważyć na końcowej ocenie. Krytycy są za to zgodni, że Age of Wonders 4 to idealna piaskownica dla wszystkich, którzy lubią studiować mechaniki i kombinować podczas zabawy. Poniżej oceny wybranych serwisów.

  • Gamereactor UK – 90/100
  • PCGamesN – 90/100
  • PC Gamer – 87/100
  • Eurogamer Germany – 80/100
  • IGN – 80/100
  • Screen Rant – 70/100

Age of Wonders 4 powraca do wątków zaprezentowanych jeszcze przy okazji wydanego w 2003 roku Age of Wonders Shadow Magic. Nad fantastycznym światem wisi widmo zemsty czarnoksiężników, którzy zerwali więzienne okowy, by zawładnąć światem. Twórcy obiecywali wiele angażujących mechanik, rozbudowaną narrację i masę opcji dla personalizacji.

Opinie krytyków sugerują, że słowa dotrzymali, więc pozostaje nam jedynie przypomnieć, że do 18:00 wciąż możesz skorzystać z bonusów dla zamówień przedpremierowych. Tutaj sprawdzisz też minimalne i zalecane wymagania Age of Wonders 4.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.