Pierwszy gameplay trailer Aliens: Dark Descent. Jest też data premiery

  • Post category:Newsy

Wiele wody w rzece upłynęło od chwili, gdy Tindalos Interactive zapowiedziało Aliens: Dark Descent. I to w niemal całkowitej ciszy ze strony producenta. Jednak to już przeszłość. W sieci pojawił się pierwszy gameplay trailer tytułu, który z miejsca wskazał na kiedy przypada data premiery Aliens: Dark Descent. Taktyczna strategia z domieszką akcji zadebiutuje na PC i konsolach dokładnie 20 czerwca.

Aliens Dark Descent

Aliens: Dark Descent – data premiery i pierwszy gameplay

Trzeba przyznać, że jak na tak długi czas oczekiwania na wieści, to przeszło 2-minutowy materiał to zaledwie zaczepka. Mimo wszystko skuteczna trzeba przyznać, bo chociaż widać niewiele, to rozgrywka wygląda ciekawie.

W Aliens: Dark Descent staniemy na czele oddziału, który nierozłącznie przemierza wyjątkowo nieprzyjazne lokacje. Dla większej dynamiki zabawy sterujemy całym zespołem, a nie pojedynczymi żołnierzami, a do interakcji ze światem wyrywa się ten, który ma najlepsze predyspozycje. Fabułę zrealizujemy w cyklu zamkniętych, ale obszernych lokacji, w których upchano sporo wątków historii i jeszcze więcej nieprzyjaznych na istot.

Napotkanym przeciwników możemy wykończyć w czystej rozwałce lub uciec się do taktycznej pauzy, by zaplanować działania podczas starcia. Konieczne jest zarówno rozmyślne działanie, jak i rozwój postaci, a nieco pikanterii dodaje fakt, że śmierć naszych towarzyszy jest permanentna. Zapowiada się ciekawy miks sprawdzonych rozwiązań i to w kultowym już uniwersum. Byle do czerwca.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.