Znamy datę premiery Anno 1800: Empire of the Skies. Pierwsze szczegóły DLC 11

  • Post category:Newsy

Jeszcze w marcu Ubisoft ogłosił, że nie zamierza kończyć wsparcia dla strategii Anno 1800. Otrzymaliśmy zapowiedź kolejnego, czwartego już sezonu, z trzema pakietami DLC. Pierwszy z nich, Seeds of Change miał premierę niedługo później, ale na pozostałe mamy nieco poczekać. Teraz wiemy już, że oczekiwanie na DLC 11 powoli dobiega końca. W najnowszym dzienniku dewelopera ogłoszono, że data premiery Empire of the Skies do Anno 1800 przypada na 20 września. Termin nieco późniejszy, niż pierwotnie planowano, ale w tym punkcie już niezbyt odległy.

Empire of the Skies Anno 1800

Anno 1800: Empire of the Skies – data premiery i zawartość

Jak łatwo wywnioskować z nazwy pakietu, ten będzie skupiał się przede wszystkim na transporcie powietrznym. Twórcy rozwinęli koncepcje znane posiadaczom DLC The Passage, wprowadzając do gry nowe statki powietrzne. Na premierę DLC w Anno 1800 znajdziemy pięć klas, które podzielono na dwie kategorie – Cargo Airships i Rapid Airships. Statki powietrzne wciąż będą przede wszystkim używane do transportu towarów, ale dzięki DLC pojawi się możliwość przerywania szlaków towarowych konkurencji. Jednocześnie deweloperzy przygotowali nowe specjalne budynki do tworzenia i późniejszej obsługi nowych pojazdów.

Anno 1800 statki powietrzne

Wszystko to nabierze właściwych barw dla specjalnego scenariusza Clash of Couriers, który ukaże się wraz z DLC Empire of the Skies. Więcej szczegółów scenariusza, pakietu i powiązanej z nim darmowej aktualizacji pojawi się w kolejnych dziennikach deweloperów.

Anno 1800 dostępne jest wyłącznie na PC od kwietnia 2019 roku. Jak dotąd strategia otrzymała 10 rozbudowanych pakietów DLC. W ramach wspomnianej wcześniej przepustki Sezonu 4 w grze otrzymamy jeszcze DLC New World Rising, który ma zadebiutować jeszcze przed końcem roku.

Źródło: Ubisoft.