Znamy datę premiery New World Rising do Anno 1800. Pierwsze szczegóły DLC 12

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że nawet jeśli Anno 1800 zaliczyło drobną obsuwę z premierą Empire of the Skies, to jeszcze przed końcem roku otrzymamy DLC 12. W najnowszym wpisie na blogu marki Ubisoft ogłosił, że data premiery New World Rising przypada na 8 grudnia. Tego dnia na serwerach strategii pojawi się specjalna aktualizacja, a zawartość DLC trafi do posiadaczy przepustki. Jakie nowości Blue Byte przygotowało dla fanów city-builderów?

New World Rising Anno 1800

Anno 1800: New World Rising – data premiery i zawartość DLC 12

Jedną z ważniejszych nowości jest oczywiście fabularyzowany scenariusz zatytułowany Pride and Peddlers. Ten pozostaje jeszcze bez większych szczegółów, ale twórcy obiecali uchylić rąbka tajemnicy przed premierą DLC. Dosyć obszernie omówili za to drugą z kluczowych nowości – generację Artystów (Artistas), która wzbogaci Nowy Świat o szereg atrakcji. Artyści pojawią się dopiero wtedy, gdy osiągniemy odpowiednią liczbę Robotników (Obereros). Od tego, jak wielu Artistas zawita do naszego miasta, zależy, do których nowinek otrzymamy dostęp, a jest w czym wybierać.

Stadion Anno 1800

Na dobry początek do Nowego Świata zawita elektryczność. Tę spopularyzujemy dzięki wielu tradycyjnym rozwiązaniom, ale twórcy wskazują też na tajemniczą wyspę Manola. Zaraz za tym, dzięki napływowi Artystów w Anno 1800 pojawią się nowe budynki, fabryki, miejsca rozrywki oraz Stadion do gry w piłkę nożną. Warto wspomnieć też o domku plażowym czy możliwości rozbudowy sieci budynków usług publicznych jak szpitale, czy posterunki policji. Jednym słowem New World Rising znacznie popchnie naprzód potencjał, jaki oferuje Nowy Świat. O wszystkich nowych budynkach i zasobach przeczytasz tutaj.

Trzecia paczka zawartości stanowi ostatni punkt czwartego roku rozwoju gry Anno 1800. Niewykluczone jednak, że Blue Byte zaplanuje kolejne nowości do niezwykle udanej i popularnej strategii city-builder. Przypomnijmy, że ta zadebiutowała w 2019 roku na PC, ale w 2023 roku doczeka się wersji na PlayStation 5 i Xbox Series.