Aktualizacja 3.0 Anno 2070 wydłuży żywot gry. Komunikat Ubisoftu

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że Ubisoft nie chce podpaść fanom ostatniej z serii strategii, która jeszcze jakoś utrzymuje jakość w katalogu wydawniczym. W najnowszym komunikacie firma ogłosiła, że do Anno 2070 zmierza aktualizacja 3.0. Paczka trafi na serwery dokładnie 7 września, by zachować sieciowe funkcje tytułu i dodatkowo go usprawnić na kilku polach. Aktualizację poprzedzi chwilowa przerwa techniczna od 6 września, po której powrócimy do zabawy już w lepszym wydaniu.

Anno 2070

Anno 2070 – aktualizacja 3.0 w szczegółach

Nadchodząca paczka poprawek ma przede wszystkim zachować funkcje sieciowe Anno na nadchodzące lata. Utrzymano wszystkie tryby rozgrywki, wraz z poczynionymi przez nas postępami, a dodatkowo strategia powinna działać zauważalnie lepiej. Anno 2070 otrzyma port do 64-bitowej wersji, co pozwoli skorzystać z lepiej wykorzystać zasoby pamięci peceta. Dodatkowo sieciowy system dobierania ma działać znacznie sprawniej.

Anno 2070 w wersji 3.0 będzie wspierać zapisane wcześniej stany rozgrywki i przygotowane przez twórców funkcje. Obok singla fani sieciowej zabawy powalczą w kooperacji lub standardowym PvP. Wszystko to ma działać przez kolejne lata bez widma zamknięcia serwerów.

Jedna niedogodność może wynikać z utraty kompatybilności dla zainstalowanych wcześniej modów, które niekoniecznie otrzymają równie sprawne aktualizacje. Czuj się uprzedzony i wyczekuj aktualizacji, jeśli wciąż bawisz się z grą.

Korzystając z okazji przypominamy, że jeszcze we wrześniu Anno 1800 doczeka się premiery DLC 11 zatytułowanego Empire of the Skies. To jest kolejnym punktem na mapie przepustki sezonowej 4 roku wsparcia strategii.

Anno 2070 zadebiutowało na PC w listopadzie 2011 roku. Jak łatwo wywnioskować po tytule, akcja gry przenosi nas w niezbyt odległą przyszłość, gdzie podniesiony poziom wód stał się realnym problemem. Ludzkość wybudowała Arki, którymi przemiesza bezkresny ocean w poszukiwaniu lądu, na którym można się osiedlić.