Aquatico z datą premiery. Podwodny city builder zadebiutuje na początku 2023 roku

  • Post category:Newsy

Ważne wieści, dla tych, których uwagę przykuła zapowiedziana w kwietniu strategia od Overseer Games. W najnowszym wpisie na Steam studio ogłosiło, że data premiery Aquatico została wyznaczona na 19 stycznia. Korzystając z okazji, ekipa przeprosiła, że przygotowanie gry zajmuje dłużej, niż pierwotnie zakładano, ale wszystko odbywa się z korzyścią dla samej produkcji. Aquatico zmierza wyłącznie na PC, gdzie ukaże się za pośrednictwem Steam i Epic Games Store.

Aquatico data premiery

Aqautico – data premiery i testy beta

Twórcy pochwalili się, że na tę chwilę całość prezentuje się całkiem nieźle nawet dla sesji dłuższych niż 20 godzin. Wciąż sporo pracy przed nimi, ale są raczej pewni debiutu gry we wskazanym okienku. Jednocześnie uprzedzili, że już 11 listopada rozpoczną się zamknięte testy beta strategii, podczas których pojawi się kilka nowości. Najpewniej wyniki bety pozwolą nadać kierunek pracom studia na ostatniej prostej przed rynkowym debiutem.

Dodatkowo komunikat uprzedza potencjalnych zainteresowanych, że dostępne na Steam demo Aquatico niebawem może tymczasowo zniknąć. Demko doczeka się ważnych aktualizacji, które najwyraźniej pozwolą lepiej nakreślić graczom, czego mogą oczekiwać po pełnoprawnym produkcie.

Aquatico to strategia typu city builder z mechanikami survivalu. Podczas rozgrywki przeniesiemy się na dno oceanu, by założyć bazę, którą następnie przekształcimy w podwodne miasto. Fundamentem będą łańcuchy produkcyjne i pozyskiwanie surowców, a z kolejnymi poziomami rozwoju przejdziemy do usług i badania postapokaliptycznej głębi. Wszystko to jako kombinacja sandboksowej rozgrywki z domieszką klimatycznej narracji.