Premiera, na którą wszyscy czekali. Baldur’s Gate 3 w pełnej wersji na PC

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że tytuł najlepszego RPG 2023 roku już powoli wędruje do Belgii. Larian Studios wypuściło 2 godziny temu pełną wersję swojego najnowszego roleplaya. Premiera Baldur’s Gate 3 zaowocowała oczywistym zainteresowaniem wokół tytułu, który powoli zawładnął już platformą Steam. W chwili, gdy zaczynałem pisać tę wiadomość, z Baldurem bawiło się 200 tysięcy graczy, a licznik przebił już 214K. Tymczasem twórcy postarali się o nowy zwiastun, który zaprasza do oczekiwania na pobranie gargantuicznego, ważącego ponad 120 GB RPG-a. Gra dostępna jest na PC Steam i GOG w cenie 249 złotych.

Premiera Baldurs Gate 3

Baldur’s Gate 3 – premiera i pierwsze opinie

Temat jest całkiem świeży, więc i ocen nie za wiele. Bo chociaż Baldur’s Gate 3 spędziło sporo czasu we wczesnym dostępie, to ostateczna wersja niemal wyrywa wcześniejszą z korzeniami. Deweloperzy zdążyli nawet poinstruować graczy, żeby wypalili ślady po wczesnym dostępie do gołej ziemi. Tylko to mogło odpowiednio przygotować grunt pod pełną wersję. Jednocześnie media klucz do wersji 1.0 otrzymały wyjątkowo późno, jak na rozmiary gry. Wspomnę zatem jedynie, że pierwsze oceny są nad wyraz entuzjastyczne, a znając kunszt i serce Lariana może być tylko lepiej.

Jeśli chcesz dołączyć do aktualnie niemal 222 tysięcy graczy, to koniecznie rzuć okiem na wymagania sprzętowe Baldur’s Gate 3. Na fanów marki czeka doprawdy nostalgiczna podróż, którą urozmaicono o kilka wartych uwagi aspektów. Divinity Engine gwarantuje więcej zabawy kamerą oraz nowe perspektywy podczas dialogów. Turowy system walki zastąpił ten znany z klasyków, a wszyscy członkowie drużyny awansują na nowe poziomy doświadczenia równocześnie.

Główny wątek Baldur’s Gate 3, zdaniem twórców, ma przykuć nas do ekranów na około 80 godzin. Poza nim gra oferuje też mnóstwo zadań pobocznych, opcjonalnych, smaczków i czego tylko erpegowa dusza zapragnie. Jednym słowem, a raczej trzema – nic tylko grać. Oczywiście na razie jedynie na PC, wydanie na PlayStation 5 trafi na rynek dopiero 6 września.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.