Barkhan opóźnione. Nowa data premiery spadkobiercy strategii Dune 2

  • Post category:Newsy

Jeśli czekałeś na nieodległą już premierę duchowego spadkobiercy Dune 2 to mam złą wiadomość. Glyph Worlds poinformowało na Steam, że Barkhan zostało opóźnione i zadebiutuje dopiero w lipcu tego roku. Zespół nie wskazał dokładniejszego terminu, ale pokrótce wyjaśnił przyczyny. Jak zapewne się już domyślasz, strategia inspirowana Diuną potrzebuje znacznie więcej czasu, żeby osiągnąć oczekiwane standardy. Deweloper przyznał, że projekt zaliczył spory postęp, ale wciąż jest jeszcze daleka droga, by usatysfakcjonować twórców i graczy.

Barkhan opóźnione

Barkhan opóźnione – nici z premiery w lutym

Podczas gdy Glyph Worlds pracuje nad strategią, wciąż możemy cieszyć się udostępnioną jeszcze w minionym roku wersją demonstracyjną. Ta jest daleka od ideału, zarówno pod względem zawartości, jak i stanu technicznego, ale świetnie oddaje klimat projektu. Jednocześnie w nadchodzących tygodniach zespół ujawni dużo więcej informacji o frakcjach, jednostkach i mechanikach rozgrywki.

W tej chwili wiemy już, że Barkhan oferuje trzy różnorodne frakcje, które walczą o kontrolę nad zapasami Przyprawy. Strategię do uniwersum Franka Herberta przybliżają także piaszczyste mapy i czające się pod wydmami czerwie. Na pierwszy rzut oka mamy Dune 2 w uwspółcześnionym ujęciu, więc pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za rozwój projektu.

Wypróbuj demo Barkhan na Steam.

Sprawdź pozostałe nowości o strategiach na PC i konsolach.