Kaedwen grywalną frakcją w Civilization 6. Pierwszy mod z kolekcji The World of Witcher trafił na Steam

  • Post category:Newsy

Świetne wieści dla fanów marki Wiedźmin, którzy zagrywają się w strategię Sid Meier’s Civilization 6. Użytkownik Steam o pseudonimie iPlayGamesITA podzielił się pierwszym modem z kolekcji The World of Witcher. Mod Wiedźmin do Civilization 6 wprowadza do gry grywalną frakcję Kaedwen prowadzoną przez króla Henselta. Wzorem oryginalnych frakcji z gry studia Firaxis Games modder przygotował unikalne umiejętności dla przywódcy i Kaedwen. Te koncentrują się na machinach oblężniczych i lekkiej kawalerii. Kolejnym smaczkiem ze świata Andrzeja Sapkowskiego jest Liga z Hengefors jako państwo-miasto w modyfikacji.

The World of the Witcher Civilization 6

Omawiany projekt cieszy, szczególnie że jego twórca zaznacza, że jest to dopiero pierwszy mod do Civilization 6 korzystający z marki Wiedźmin. Nie wiadomo jak prędko iPlayGamesITA uzupełni kolekcję The World of Witcher o kolejne projekty, ale będziemy śledzić rozwój moda. Chętnych do zabawy Kaedwen zapraszam do Warsztatu Steam. Mod na razie dostępny jest wyłącznie w angielskiej i włoskiej wersji językowej. Do działania The Witcher: Kaedwen niezbędne są rozszerzenia Rise and Fall oraz Gathering Storm.

Premiera Sid Meier’s Civilization 6 na komputerach osobistych odbyła się jesienią 2016 roku. Od tego czasu tytuł pojawił się na wielu platformach sprzętowych, doczekał mnóstwa DLC i zakończenia aktywnego rozwoju. Strategia wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością na platformie Steam, a fani powoli rozglądają się za zapowiedzią Civilization 7.

Civilization 6 mod Wiedźmin

Źródło: Steam.