Premiera Rulers of Sahara, następnego DLC do Civilization 6 z przepustki Leader Pass

  • Post category:Newsy

Kolejny element zapowiedzianej w minionym roku przepustki sezonowej Leader Pass do Sid Meier’s Civilization 6 trafił na swoje miejsce. Wczoraj odbyła się premiera pakietu Rulers of Sahara, który, jak łatwo się domyślić, wprowadza do zabawy władców z Afryki. Tak jak poprzednio, fani wydanej w 2016 roku strategii Firaxis otrzymali do dyspozycji trzech nowych przywódców. Na scenie pojawili się Ramzes II i Kleopatra z Egiptu oraz Sundiata Keita dla Mali.

Sama przepustka Leader Pass kosztuje 89 złotych, ale została udostępniona za darmo dla wszystkich, którzy zdecydują się na wydanie Antologia. Jednocześnie wybrane nacje wymagają własnych DLC. W tym przypadku Egipt jest w podstawce, ale Mali wymaga rozszerzenia Gathering Storm. Co nowi władcy wprowadzają do gry?

Premiera Rulers of Sahara

Civilization 6 – premiera DLC Rulers of Sahara z Leader Pass

Tu nie ma żadnego zaskoczenia, zgodnie z zasadami Sid Meier’s Civilization 6 każdy z liderów oferuje własną unikalną mechanikę, która uzupełnia możliwości samej nacji. Ramzes II wprowadza do gry Amu Simbel, zdolność gwarantującą dodatkowy przychód Kultury za ukończone budynki i cuda. W tym czasie Kleopatra swoim Arrival of Hapi generuje zwiększone zasoby żywności i kultury na terenach zalewowych. Na koniec przywódca Mali, Keita, ze zdolnością Sunjata znacznie taniej rekrutuje Wielkich Ludzi, a przy tym zapewnia dwa dodatkowe sloty na Wielkie Pisma. Te ostatnie otrzymują przy tym bonus do Złota i Produkcji.

W tym miejscu warto wspomnieć, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Leader Pass otrzyma jeszcze co najmniej dwa pakiety DLC. W drodze wciąż są wielcy budowniczy oraz władcy Anglii. Premiery paczek spodziewamy się kolejno w marcu i kwietniu. Jednocześnie już przy zapowiedzi przepustki Firaxis ogłosiło, że fani Civ 6 mogą dodać do swojej kolekcji za darmo Juliusza Cezara.

Sid Meier’s Civilization 6 zadebiutowało na PC w 2016 i kolejno podbijało pozostałe platformy. Strategia otrzymała dwa duże dodatki i dwie przepustki, a także szereg pomniejszych pakietów dedykowanych poszczególnym nacjom. Długi czas od premiery podgrzewa spekulacje dotyczące Civilization 7, które już powstaje.