Clash 2 żegna wczesny dostęp. Polska turowa strategia na nowym zwiastunie

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że po ponad roku we wczesnym dostępie Clash 2 jest gotowe do pełnoprawnego debiutu. W sieci pojawił się nowy materiał promocyjny polskiej turowej strategii, a wraz z nim data premiery Clash 2. Produkcja Prime Bit Games doczeka się wersji 1.0 już za dwa tygodnie, 15 lutego. Rzuć okiem na załączony do wiadomości materiał.

Data premiery Clash 2

Clash 2 – data premiery i zawartość wydania 1.0

Z wcześniejszych deklaracji dewelopera wynika, że pełna wersja Clash 2 zaoferuje graczom dwie kampanie – jedną dla Starowierców, a drugą dla Czystowierców. Podczas nich poprowadzimy do boju 50 zróżnicowanych jednostek, a także opanujemy „zaawansowany system ekonomii miasta”. Urozmaiceniem dla kampanii będą tryby rywalizacji z SI lub też z innymi graczami, zarówno przez sieć jak i w formule hot seat.

Ekipa nie doprecyzowała jednak, czy wszystkie z wymienionych, a także wiele więcej będzie gotowe na wskazany termin premiery, więc pozostaje czekać na kolejne komunikaty. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że Clash 2 otrzymało poprawioną i znacznie bardziej przejrzystą oprawę graficzną. To pewnością nie jest bez znaczenia. Jednak z kolejnymi wnioskami wstrzymamy się do chwili, gdy tytuł wyląduje już na Steam i GOG w kompletnej wersji.

Clash 2 to kontynuacja turowej strategii z 1998 roku. Odpowiedzialna za projekt ekipa obiecała zachować najlepsze elementy pierwowzoru, podając je w ulepszonym, współczesnym wydaniu. Nostalgiczna podróż rozpoczęła się jednak od wyboistej drogi. Czy twórcy zaadresowali najważniejsze bolączki gry przed wjazdem na ostatnią prostą? Przekonamy się już niebawem.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.