Premiera Clash 2 we Wczesnym Dostępie na Steam i GOG. Strategia turowa powraca

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studia Prime Bit Games wczoraj na pecetowych platformach pojawiła się kontynuacja serii Clash. Premiera strategii turowej Clash 2 co prawda odbyła się jeszcze we wrześniu, ale dopiero teraz tytuł wyszedł poza autorską platformę wydawcy. Starcia pomiędzy Starowiercami a Czystowiercami przeniosły się na Steam i GOG, na razie jednak tylko w fazie Wczesnego Dostępu. Już teraz możesz sięgnąć po Clash 2 na omawianych platformach, które nabędziesz za dokładnie 89,99 złotych. Co znajdziesz we wczesnej wersji?

Clash 2 data premiery

Premiera Clash 2 we Wczesnym Dostępie Steam i GOG

Wedle informacji udostępnionych przez twórców kluczowe mechanizmy strategii są gotowe, ale w dalszym ciągu będą rozwijane. Do naszej dyspozycji oddano kampanię fabularną dla jednej z frakcji – Starowierców. Podczas jedenastu różnorodnych scenariuszy poznamy historię jednej ze stron konfliktu, który toczy się w krainie Karkhan. Wczesny dostęp oferuje też szereg rozwiązań związanych z eksploracją i zarządzaniem królestwem.

Twórcy zamierzają bacznie przyglądać się poszczególnym mechanizmom, by rozbudować sprawdzone pomysły i zastąpić te mniej udane. Na debiut wersji 1.0 poczekamy co najmniej pół roku. W czasie najbliższych kilku miesięcy Prime Bit Games wprowadzi kampanię fabularną dla Czytsowierców, a także scenariusze rozgrywane przeciwko SI i innym graczom.

Wymagania sprzętowe

Jak łatwo zauważyć na załączonych do wiadomości grafikach, Clash 2 raczej oszczędnie podeszło do tematu oprawy wizualnej. To przełożyło się na niezbyt wygórowane wymagania sprzętowe, które znajdziesz poniżej.

Minimalne:

  • System: Windows 64-bit;
  • Procesor: Intel Core 4-generacji;
  • RAM: 8 GB;
  • Karta grafiki: GeForce GTX 1050 4GB;
  • Dysk: 10 GB wolnego miejsca.

Clash 2 to kontynuacja turowej strategii, która trafiła na rynek przeszło 20 lat temu. Akcja tytułu rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze. Karkhan wciąż płonie ogniem wojny pomiędzy zwolennikami nowej, bazującej na technologii wiary w jednego boga, a odwołujących się do magii Starowiercami. Zabawa każdą z dostępnych frakcji znacznie się różni, przeplatając historycznei fantastyczne jednostki na szachownicy pól bitew.