Classified: France ’44 ukaże się już niebawem. Zwiastun i przedsprzedaż taktycznej strategii

  • Post category:Newsy

W tym roku minie 80 lat od dnia, w którym siły Aliantów wylądowały na plażach Normandii w ramach operacji Overlord. Team17 postanowiło nieco wyprzedzić fakty grą, w której to przygotujemy Francję do inwazji. Z najnowszego komunikatu wydawcy wiemy, że data premiery Classified: France ‘44 przypada na 5 marca. Taktyczna strategia ukaże się równocześnie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series, by uraczyć nas mechanikami XCOM-u w realiach II wojny światowej. Czego możemy oczekiwać?

Classified France 44 data premiery

Classified: France ‘44 – data premiery i informacje o grze

Podczas zabawy przejmiemy dowodzenie nad oddziałem specjalistów, w skład którego wchodzą bojownicy ruchu oporu i alianccy komandosi. Dzięki ich zdolnościom osłabimy obronę nazistów we Francji, tak, by ułatwić zaplanowaną na czerwiec inwazję. Każde nasze działanie niesie za sobą określone konsekwencje, a zbyt duży rozgłos z pewnością przykuje uwagę Gestapo.

Absolutely Games szczyci się perspektywą rozgrywania misji bazujących na faktycznych wyczynach aliantów, a także rozbudowanym edytorem misji, który zapewni dodatkowe wyzwania. Każda z sesji ma być unikalnym doświadczeniem dzięki nieliniowej ścieżce dostępnych zadań, a także systemowi morale, który mocno wpłynie na rezultaty.

Zamówienia przedpremierowe Classified: France ‘44

Wraz z prasówką ruszyła przedsprzedaż gry na wszystkich dedykowanych platformach sprzętowych. Wydawca przygotował pakiety kosmetyczne w ramach bonusu do pre-orderów, które różnią się dla każdej z platform docelowych. Podstawową edycję Classified: France ‘44 na PC Steam wyceniono na 162,49 złotych. W sprzedaży są jeszcze dwa specjalne wydania. Deluxe (184,99 PLN) z dodatkowym pakietem DLC Guerrilla oraz Overlord (230 PLN). W nim obok wspomnianego DLC są jeszcze trzy zaplanowane na 2024 rok dodatki.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.