Classified: France ’44 – połączenie Commandos i XCOM na pierwszym gameplay trailerze

  • Post category:Newsy

Absolutely Games zaserwowało nam pierwszy dokładniejszy pokaz swojej debiutanckiej taktycznej strategii w realiach II wojny światowej. Pierwszy gameplay trailer Classified: France ‘44 koncentruje się na kluczowych mechanizmach rozgrywki, dowodząc, że twórcy bez wątpienia uszczknęli to i owo zarówno z serii Commandos, jak i XCOM. Zanim przejdziemy do materiału krótkie przypomnienie, iż Classified: France ‘44 ukaże się późną jesienią na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Konkretnego terminu jeszcze nie poznaliśmy, ale o nim zadecyduje wydawca gry, firma Team17.

Classified France 44

Classified: France ‘44 – gameplay trailer miksu Commandos i XCOM

Z załączonego do wiadomości materiału wynika, że tytuł zaoferuje rozwiązania tak dla fanów turowych potyczek, jak i eliminowania przeciwników po cichu. Wojenne starcia pozwolą flankować przeciwników, przygważdżać ich ogniem, eliminować zza osłon i zastawiać pułapki. Z drugiej strony wcale nie musimy dążyć do bezpośredniej konfrontacji, przekradając się za linię wroga, by po cichu eliminować oponentów.

Nad wszystkim góruje tu system morale, który nakazuje liczyć każdy pocisk i dbać o to, by wrogowie stanowiący szczególne zagrożenie, nie mogli tego dowieść. Infiltracja wrogich szeregów i atak z zaskoczenia dokopie też przeciwnikom, których spróbujemy zgnębić, zanim zrobią to nam. Szalę zwycięstwa może przechylić pusty magazynek, pobliska eksploracja czy niefortunna seria z karabinu. A przynajmniej tak słyszałem.

Deweloperzy z Absolutely Games postawili na dużą liczbę punktów akcji, by w każdej turze oddać na nasze ręce wielki potencjał. Wszystko to ma premiować naszą kreatywność i umiejętne wychodzenie z krytycznych sytuacji. Nie mogło obyć się bez rozwoju bohaterów, systemu personalizacji i mapy regionu, na której rozmieścimy siły przed kolejnymi misjami.

Na papierze wygląda to całkiem nieźle, ale już na pierwszy rzut oka widać, że oprawie wideo przydałyby się solidne szlify. Nieszczególnie pasuje mi tu też może nazbyt kolorowe paski zdrowia i statusów postaci. Jednak raczej nie spędzi mi to snu z powiek, jako że do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy. W ciągu nich ekipa zamierza jeszcze bardziej zagłębić się w mechaniki, o czym z pewnością wspomnimy.

Classified: France ‘44 zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Akcja taktycznej strategii przeniesie nas na kilka miesięcy przed lądowaniem aliantów w Normandii. Tam jako specjalna jednostka spadochroniarzy znana jako Jedburgh przygotujemy dobry grunt pod inwazję. W czasie zabawy pokierujemy oddziałami aliantów za linią wroga i połączymy siły z francuskim ruchem oporu.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.