EA może szykować kolejne remastery Command & Conquer, sugeruje producent marki

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że niedawny debiut klasycznych strategii EA na Steam może być preludium do czegoś większego. Sugerują to niedawne komunikaty, które opublikował Jim Vessella, producent marki C&C w Electronic Arts. Z jego wypowiedzi wynika, że Petroglyph może tworzyć kolejne remastery Command & Conquer. W tym przypadku możemy spodziewać się zremasterowanych wersji Tiberian Sun oraz Red Alert 2. Skąd taki wniosek?

Command & Conquer Remastered

Command & Conquer – kolejne remastery możliwe?

W przywołanym tu komunikacie Vessella podkreśla:

Po premierze PIERWSZEJ kolekcji odświeżonych gier C&C, obiecałem, że będę szukał sposobów na wspieranie społeczności i marki jak tylko będzie to możliwe.

I chociaż jest to wolne tłumaczenie, to fakt, iż producent odniósł się do wydanego w 2020 roku pakietu, określając go pierwszym, nie podlega interpretacji.

Co więcej, niedawne lądowanie Command & Conquer: The Ultimate Collection nadeszło wraz z ciekawymi dodatkami. Vessella oznajmił, że z poziomu Steam możemy też uruchomić edytory map Final Sun oraz Final Alert 2, które przygotowano z myślą o wspomnianej wcześniej, drugiej kolejce strategii C&C.

Oczywiście na tę chwilę wszystkie spekulacje dotyczące Command & Conquer Remastered Collection 2 nie mają potwierdzenia w oficjalnych komunikatach EA. Będziemy jednak na nie czekać. Do czerwca niedaleko, więc niewykluczone, że przy okazji letniego wydarzenia Electronic Arts pojawią się jakieś konkrety.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: PCGamesN