Pierwszy „dodatek” do Company of Heroes 3 zmiażdżony krytyką. Premiera Hammer & Shield

  • Post category:Newsy

Premiera Hammer & Shield wywołała lawinę krytyki, ale samo Company of Heroes 3 powoli wychodzi na prostą.

Po przeszło dziewięciu miesiącach walki o poprawę Company of Heroes 3 studio Relic może odtrąbić niewielkie zwycięstwo. Dwa dni temu na serwery trafił pierwszy dodatek do gry, a wraz z nim obszerna aktualizacja Steel Shepherd. I chociaż podstawowa wersja strategii zebrała trochę pochwał, to premiera Hammer & Shield wywołała jedynie kolejny potok krytyki pod adresem twórców.

Szczególne niezadowolenie okazują posiadacze edycji premium, w której to zakupili w ciemno omawiany tu dodatek. Chociaż lepszym terminem byłby tu „pakiet rozszerzający”. Co poszło nie tak?

Premiera Hammer Shield Coh3

Hammer & Shield, dodatek do Company of Heroes 3 wielkim rozczarowaniem

Trudno powiedzieć jednoznacznie, bo pod ostrzałem są zarówno jakość zawartości, jak i jej ilość, a także cena. Co ciekawe do zaostrzenia retoryki pod adresem Relic Entertainment przyczyniła się także niedawna premiera dodatku Liberation do gry Call to Arms: Gates of Hell. W porównaniu z listą nowinek przygotowanych przez Barbedwire Studios paczka Hammer & Shield wygląda jak małe DLC. Do tego wycenione na niemal 80 złotych.

Dla odpowiedniego kontekstu wystarczy wspomnieć, że pierwszy dodatek do CoH3 zawiera 2 grupy bojowe dla potyczek, jedną kompanię w trybie kampanii oraz nieco kosmetyki. Tymczasem wyceniony na 115 złotych Liberation to kilkanaście misji, cała armia amerykańska i nowości w mapach, sprzęcie i jednostkach, liczone w dziesiątkach czy setkach. Wnioski nasuwają się same.

Wracając do samego Company of Hereos 3, to tu nastroje są całkiem optymistyczne. Po odsianiu głosów skoncentrowanych na klapie z przepustką sezonową wyłania się obraz strategii, która wreszcie trafiła na właściwe tory. Szkoda, że zajęło twórcom to tak długo, ale jeśli utrzymają kurs, to być może w kolejnym roku uda im się odbudować zaufanie graczy. Przynajmniej do podstawki.

Company of Heroes 3 zadebiutowało w lutym tego roku na PC, a w maju otrzymało wydania na konsole PlayStation 5 i Xbox Series.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.