W Company of Heroes 3 wysokość ma znaczenie. Twórcy o Misjach defensywnych w strategii

  • Post category:Newsy

W minionych dniach przedstawiciele Relic Entertainment po raz kolejny podzieli się nowinkami dotyczącymi swojej najnowszej strategii. Tym razem padło na misje defensywne w Company of Heroes 3. Te zdaniem twórców zaoferują sporą różnorodność i chociaż wychodzą z doskonale znanej fanom formuły, to wezmą pod uwagę także topografię.

Company of Heroes 3 defensywne

Misje defensywne Company of Heroes 3 i topografia

Poszczególne scenariusze umieszczą nas w sytuacji, gdy mocno odczujemy znaczenie ukształtowania terenu dla wyników rozgrywki. Misje defensywne w Company of Heroes 3 wciąż koncentrują się na obronie jednego lub kilku kluczowych punktów. Deweloperzy namieszają tam jednak, by w perspektywie wielu godzin ze strategią formuła nie straciła świeżości.

Jednym słowem czasem znajdziemy się w wysokim punkcie obronnym, co ułatwi ostrzał artyleryjski, ale utrudni ustalenie kierunków natarcia. Innym razem kluczowe obszary wcale nie będą najwyżej usytuowanymi i będziemy musieli improwizować. Defensywne scenariusze to odpieranie kolejnych fal przeciwników, co zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

Obrona regionu a mapa kampanii

Ze wpisu na forum Company of Heroes 3 dowiadujemy się też, że misji defensywnych będziemy mogli łatwo uniknąć. Możliwość przesuwania wojsk na mapie frontu pozwoli na uderzenie wyprzedzające na wojsko, które zamierza odbić region. Misja defensywna konieczna będzie dopiero wtedy, gdy w kilkudniowym procesie przeciwnik spróbuje odzyskać kontrolę nad terenem, a my mu przeszkodzimy.

Relic podkreślił też, że wciąż będziemy mogli wpłynąć na przebieg scenariuszy i misji z poziomu mapy taktycznej. Bombardowanie wojsk przeciwnika z pewnością zmniejszy jego siły, ale wpłynie też na wygląd mapy i tym samym również na nasze możliwości podczas gry.

Premiera Company of Heroes 3 ma odbyć się jeszcze w tym roku, ale na pewno najszybciej w drugiej połowie.

Po najważniejsze premiery strategii w tym roku odeślę cię tutaj.

Źródło: Relic Entertainment.