Premiera Company of Heroes 3 w cieniu krytyki graczy. Strategia z pierwszą łatką

  • Post category:Newsy

Wczoraj po niemal 10 latach przerwy jedna z najważniejszych serii strategii w realiach II wojny światowej doczekała się kolejnej odsłony. Debiut zdążyły poprzedzić istne peany zachwytu, które – z drobnymi wyjątkami – tłumnie dostarczyły branżowe media. Gracze nie byli już tak zgodni. Premiera Company of Heroes 3 nadeszła z porcją solidnej krytyki ze strony użytkowników Steam, którzy sugerują konkretny falstart. Niestety problemy techniczne, to nie jedyne z zarzutów pod adresem najnowszego RTS-a. Fani marki sugerują regres wielu sprawdzonych rozwiązań, zwykły recykling i kiepski start nowych mechanik. Co na to twórcy?

Premiera Company of Heroes 3

Company of Heroes 3 – premiera i krytyka graczy

Już kilka godzin temu Company of Heroes 3 doczekało się pierwszej łatki, która skupia się przede wszystkim na kampanii w Afryce. Dynamiczna kampania otrzymała przede wszystkim poprawkę do awarii powiązanej z finalizowaniem tury gracza. Jednocześnie pojawiła się tylko adnotacja, że cały system jest złożony do stopnia, iż spodziewane są jakieś brzegowe sytuacje. Te doczekają się poprawek w nadchodzących dniach, a kolejna łatka trafi na serwery w poniedziałek.

Tymczasem w chwili pisania wiadomości niewiele ponad 50% z przeszło 2300 recenzji graczy na Steam przemawia na korzyść strategii. Warto wspomnieć, że wielu z nich wystawiło opinię po zaledwie kilku godzinach zabawy, więc jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zakup, może warto zaczekać na pełny obraz sytuacji.

Company of Heroes 3 ukazało się teraz wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam. Jeszcze w tym roku strategia zadebiutuje na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series, ale nie ma jeszcze konkretnej daty premiery.