Przeglądamy recenzje Company of Heroes 3. Kontynuacja godna serii?

  • Post category:Newsy

Nawet jeśli do oficjalnej premiery Company of Heroes 3 zostały jeszcze dwa dni, to już wczoraj wieczorem w sieci pojawiły się pierwsze opinie krytyków. Jak najnowsza gra wypada na tle serii? Warto było czekać? Relic utrzymało poziom marki? I co niekoniecznie nas ucieszy? Zapraszamy na przegląd recenzji Company of Heroes 3. Zanim przejdziemy do konkretów, przypomnijmy, że w najbliższy czwartek -23 lutego – strategia pojawi się tylko na pecetach. Konsolowy debiut zaplanowano na ten rok, ale nie ma jeszcze konkretnego terminu.

Company-of-Heroes-key art

Przegląd recenzji Company of Heroes 3 – udana kontynuacja?

Trzeba przyznać, że na kolejną odsłonę kultowej serii RTS-ów nie trzeba było dziennikarzy namawiać. W sieci pojawiło się sporo publikacji i już na tym etapie można powiedzieć, że większość krytyków wypowiadało się o grze w superlatywach. Większość, ale nie wszyscy, do czego wrócimy za chwilę. Z opinii recenzentów wynika, że Company of Heroes 3 to kawał solidnej strategii, ale na rewolucję pokroju pierwszej odsłony nie mamy co liczyć.

Nowe elementy rozgrywki, na czele z dynamiczną kampanią, doczekały się pochwał, ale to tu też leży pies pogrzebany. Chociaż projekt trybu jest solidny, to z wykonaniem jest już znacznie gorzej. Krytycy narzekają nie tylko na ogólną wydajność i masę rozmaitych bugów, ale kiepski balans poziomu trudności. Wyjątkowo krytyczne IGN wlepiło nawet grze 6/10, co na tę chwilę jest najniższym wynikiem spośród dostępnych na OpenCritic. Tu z pewnością przyda się jeszcze sporo szlifów.

Jednocześnie recenzenci chwalą ogólną jakość rozgrywki, jej elastyczność, mnogość opcji i wsparcie dla wielu stylów rozgrywki. Tym samym z Company of Heroes 3 w solidnym wydaniu powraca wszystko to, za co pokochaliśmy serię. Może z lekkim niedosytem w kontekście fabularnym, na który niektórzy z krytyków też patrzyli lekko z ukosa. Poniżej oceny kilku serwisów.

  • IGN – 6/10
  • PCGamesN – 7/10
  • Wccftech – 8.5/10
  • PCGamer – 8.2/10
  • IGN Italy – 9/10

W oczekiwaniu na debiut sprawdź rozgrywkę na najnowszym zwiastunie strategii i nie zapomnij o minimalnych i zalecanych wymaganiach sprzętowych Company of Heroes 3.