Sporo dobrego zmierza do Crusader Kings 3. Nowości i zmiany w aktualizacji 1.9

  • Post category:Newsy

Nawet jeśli model biznesowy strategii Paradox budzi kontrowersje, to nie da się ukryć, że wydawca nigdy nie przychodzi z pustymi rękami. Już za kilka dni na serwerach pojawi się kolejne rozszerzenie Crusader Kings 3 – Tours & Tournaments – a z nim darmowa aktualizacja opatrzona numerem 1.9.

Jak się okazuje, dla wielu graczy zawartość paczki po raz kolejny może okazać się atrakcyjniejsza niż płatny dodatek. Twórcy znów postarali się o to, by przy okazji rozszerzenia tytuł zadrżał w posadach i jeszcze silniej angażował podczas zabawy. Co otrzymamy tym razem?

Crusader Kings 3 1.9

Crusader Kings 3 – aktualizacja 1.9 w szczegółach

Jak przekonuje załączony do wiadomości materiał, paczka oznaczona numerem 1.9 przeniesie szereg nowości do wydanej w 2020 roku strategii. Wraz z nią gra otrzyma mechanikę regenta, co będzie ściśle związane z przemieszczaniem się władcy po świecie. Regent będzie pilnować spraw królestwa pod nieobecność monarchy. Ten ostatni będzie musiał korzystać ze swoich wpływów, by utrzymać zastępcę z dala od wyścigu po koronę.

Kolejną z ciekawostek będą postawy wasali, czyli sześć archetypów, które od teraz będzie trzeba brać pod uwagę. Po aktualizacji 1.9 lennicy będą aktywniej wyrażać swoje opinie wobec naszych działań i decyzji, silniej akcentując własne preferencje. W dużych królestwach już nigdy nie będzie spokojnie, bo to, co spodoba się części wasali, z pewnością nie przypadnie do gustu reszcie, gotowej wypowiedzieć posłuszeństwo koronie.

Jeszcze w tym tygodniu gracze CK3 doczekają się też nowych i przebudowanych gruntownie aktywności. Jak wcześniej pisaliśmy, mechanika Podróży zmieni się w skomplikowany proces pełen wielu zależności, a pozostałe aktywności będą jej wtórować. Wszystko to ma poprawić spójność pomiędzy podstawką a dodatkiem Tours & Tournaments, gdzie aktywności grają pierwsze skrzypce.

Ostatnią z dużych, tym razem związanych z wojaczką zmian, są garnizony zbrojnych. Po aktualizacji każdy oddział zbrojnych będzie mógł stacjonować w konkretnych hrabstwach, a ich infrastruktura pozwoli zwiększyć potencjał bojowy. Wszystko to sprawi, że na średniowiecznych władców czekać będzie jeszcze więcej decyzji, zagrożeń, szans i sposobów na przypieczętowanie swojej potęgi.

Dodatek Tours & Tournaments to pierwszy etap kolejnego roku wsparcia Crusader Kings 3. Oficjalna zapowiedź przepustki Chapter II pod tym adresem. Zarówno przywołana tu aktualizacja, jak i powiązany z nią dodatek ukażą się 11 maja wyłącznie na PC. Konsolowe wydania otrzymają nowości w późniejszym terminie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.