Dziwni ludzie w Crusader Kings 3. Kolejne nowości i zmiany w grze

  • Post category:Newsy

Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój Crusader Kings 3 najpewniej zakończyli już wakacje i spieszą z nowinami. W najnowszym dzienniku deweloperskim omawiają dwie nowinki, które pojawią się w dedykowanej aktualizacji przy okazji debiutu DLC Wards & Wardens. Strategia Crusader Kings 3 otrzyma nową cechę dla władcy, Ekscentryczność, a także dodatkową interakcję z dziećmi – adopcję. Zmiany będą głównie fundamentem dla szeregu nowości z nadchodzącej płatnej paczki, ale i tak dadzą sporo frajdy. Co wiemy o nowinkach?

Crusader Kings 3 art

Crusader Kings 3 – ekscentryczność i adopcja w strategii

Na dobry początek nowa cecha, która pojawi się już na etapie wychowania dzieci. W zależności od podejścia do dzieci możemy utrwalić u nich cechę, która je nieco udziwni. Ekipa przeanalizowała różne scenariusze, szukając dobrej alternatywny dla Lunacy z CK2, która jednocześnie nie będzie bezpośrednio nawiązywać do faktycznych zaburzeń.

Ot tak powstał Ekscentryk, którego nietypowe podejście do świata i ludzi osłabi zdolności dyplomatyczne, ale poprawi aktywności powiązane z edukacją. Widoczne na poniższym obrazku wartości mogą się jeszcze zmienić, ale oddają kierunek, jaki obrało Paradox Development. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że wiele wydarzeń w CK3 będzie sprawdzać opisywaną cechę, by przy potwierdzeniu wyświetlić dosyć specyficzne opcje.

Ekscentryczność CK3

Najwięcej zabawy z ekscentrykami będą mieć oczywiście ci, którzy zakupią nadchodzące DLC. Nieco inaczej prezentuje się kolejna z nowości – adopcja – która także pojawi się w najbliższej aktualizacji strategii (najpewniej 2.0).

Możliwość włączenia do swojego rodu kogoś z zewnątrz powstała po części przez wzgląd na wszystkich, którzy chcieli władać parami homoseksualnymi. W grze o przedłużeniu rodu i szykowaniu następców było to dosyć kłopotliwe. Jednak adopcja pojawi się w Crusader Kings 3 także dla pozostałych par. Oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Adoptować mogą m.in. osoby bezdzietne, w podeszłym wieku i cechujące się Współczuciem (Compassionate). Pod nasze skrzydła mogą za to trafić dzieci, które: nie władają; nie mają władcy w rodzinie; nie są na terenie swojej dynastii; nie zostały wcześniej włączone do naszego rodu; i nie przebywają w niewoli. Lista już wydaje się długa, ale musimy doliczyć do niej także to, że dziecko powinno być sierotą, co zwiększy szanse, iż zgodzi się na adopcję.

To na razie wszystkie nowości, które już potwierdzono dla nadchodzącej aktualizacji Crusader Kings 3. Wraz z nią już 22 sierpnia pojawi się DLC Wards & Wardens. Pakiet jest kolejnym etapem rozwoju strategii z 2020 roku w ramach drugiego sezonu – Chapter II. W planach jest także pakiet tematyczny zatytułowany Legacy of Persia.

Sprawdź pozostałe dodatki i DLC do Crusader Kings 3 i wybierz coś dla siebie.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Paradox.