Premiera Crusader Kings 3: Fate of Iberia – nowe DLC i aktualizacja gry Castle

  • Post category:Newsy

Już dziś odbędzie się premiera najnowszego pakietu DLC do Crusader Kings 3 – Fate of Iberia. Dedykowany przede wszystkim krajom Półwyspu Iberyjskiego dodatek trafi na serwery PC, a wraz z nim specjalna aktualizacja Castle. Kolejny Flavor Pack do strategii z 2020 roku ma dodać więcej historycznego mięcha dla fanów regionu. Jednocześnie darmowa aktualizacja wprowadzi kilka ciekawych zmian w rozgrywce, z których skorzystają wszyscy posiadacze Crusader Kings 3. Przejdźmy do konkretów.

Fate of Iberia premiera DLC Crusader Kings 3

Premiera DLC Crusader Kings 3: Fate of Iberia

Zgodnie z zapowiedziami Fate of Iberia, DLC skupi się na zmaganiach pomiędzy Chrześcijanami a Muzułmanami o dominację w Iberii. Wirtualnym ich ucieleśnieniem będzie mechanika Zmagań (The Struggle), która pozwoli nam planować i zarządzać ekspansją na przestrzeni wieków. Zdobycze terytorialne mają być tylko bonusem do wielowątkowych i złożonych planów, które nakreślimy dzięki Zmaganiom. Całość przygotowano zarówno z myślą o odtwarzaniu faktycznych wydarzeń historycznych, jak i zupełnie alternatywnej opowieści, którą pokierujemy sami.

Jak na pakiet tematyczny przystało, w Fate of Iberia nie zabraknie też wielu nowinek dla pogłębienia immersji. Paradox przygotował nowe wydarzenia, decyzje i tradycje kulturowe, a także mnóstwo strojów i fryzur. Podczas zabawy ujrzymy też specjalnie zaprojektowany interfejs użytkownika oraz nowe modele 3D i środowiska. Nie zabraknie też regionalnych artefaktów, skarbów, pamiątek i aktywności dla władcy i mieszkańców dworu.

Wszystko to za jedyne 25,49 złotych na Steam.

Crusader Kings 3 – aktualizacja Castle

Równocześnie z nowym DLC na serwerach pojawi się kolejna solidna paczka poprawek do Crusader Kings 3. Aktualizacja Castle szykuje grunt pod zawartość pakietu tematycznego, rozszerzając lub zmieniając wybrane elementy rozgrywki. W strategii pojawiły się nowe postacie, a także przebudowano nieco wybrane zakątki Półwyspu Iberyjskiego, dla jeszcze większej zgodności z realiami historycznymi.

Crusader Kings 3 Fate of Iberia

Równocześnie twórcy wprowadzili zmiany w kontraktach klanowych, dla których przygotowano znacznie więcej umów i kombinacji. Aktualizacja Castle wprowadza też nowy typ frakcji – grupa interesu może teraz wypowiedzieć posłuszeństwo władcy, tylko po to, by osiągnąć rozbicie dzielnicowe. Na koniec wyznania, które dzięki zmianom (i po spełnieniu określonych warunków) będą współdzielić głowę wiary.

Premiera Crusader Kings 3: Fate of Iberia odbędzie się dziś w okolicach 17:00. W tym samym czasie na serwerach pojawi się aktualizacja. Szykujemy się do ogrania dodatku i czekamy na kolejne, a gdy pojawią się na horyzoncie, to z pewnością się o tym dowiesz.

Sprawdź też: