Crusader Kings 3 wkrótce z nowym dodatkiem (aktualizacja)

  • Post category:Newsy

Aktualizacja: Na zapowiedź pakietu nie trzeba było długo czekać. Nowy dodatek do Crusader Kings 3 to Event Pack zatytułowany Friends & Foes.

Wygląda na to, że Paradox Interactive już niedługo zapowie nowy dodatek do Crusader Kings 3. W najnowszym dzienniku deweloperskim ekipa po raz kolejny nawiązała do najbliższej dużej aktualizacji. Paczka opatrzona numerem 1.7 zatytułowana Bastion obejmie opisane wcześniej poprawki dla sztucznej inteligencji. Jednak to nie wszystko, bo już na wstępnie wspomniano, że aktualizacja ukaże się równolegle z czymś, o czym twórcy na razie nie mówią. Po dwóch pakietach DLC i jednym rozszerzeniu możemy spodziewać się kolejnego dodatku. Szczególnie jeśli przyjrzymy się zmianom w aktualizacji.

Nowy dodatek Crusader Kings 3

Nowy dodatek do Crusader Kings 3

Podczas gdy tematyka Royal Court skupiała się na relacji władcy z poddanymi i budowaniem prestiżu, nowy dodatek dotyka przede wszystkim relacji. Z przywołanego dziennika wiemy, że obok usprawnień SI pojawi się specjalny dodatek do interfejsu ze wspomnieniami władcy. Będzie to swoisty dziennik z ważnymi wydarzeniami z jego życia – część wpisów z czasem zniknie, ale te, które wywarły na niego największy wpływ, pozostaną.

Kolejnym dodatkiem do Crusader Kings 3 w aktualizacji 1.7 Bastion będzie znacznie bardziej przejrzysta stopa relacji pomiędzy postaciami. Po aktualizacji dokładnie sprawdzimy, kto jest naszym przyjacielem, kto wrogiem i dlaczego tak jest. Jednocześnie Paradox zamierza przebudować wychowywanie swoich potomków i poprawić balans pomiędzy cechami, które bohaterowie nabywają podczas wydarzeń.

Na koniec dwie przeciwstawne cechy dla każdego – lojalny lub nie, czego raczej omawiać nie trzeba. Warto za to wspomnieć, że na przypisanie każdej z nich będzie miał wpływ szereg czynników. Bardzo cenna informacja, szczególnie gdy przymierzasz się do rozdawania tytułów swoim wasalom.

Czekamy na kolejne szczegóły i oficjalną zapowiedź dodatku, która najpewniej odbędzie się podczas tegorocznego PDXCON. Tymczasem już wczoraj poznaliśmy oficjalną datę premiery Victoria 3.Paradox zapowiedział przy tym polską wersję językową i ujawnił wymagania sprzętowe.

Więcej o DLC i dodatkach do Crusader Kings 3 przeczytasz tutaj.