Nadchodzą dwa duże dodatki do Crusader Kings 3. Paradox obiecuje atrakcje w strategii

  • Post category:Newsy

Paradox podsumowało ostatnie kilkanaście miesięcy i przy okazji ujawniło plany rozwoju Crusader Kings 3 na 2024 rok. Będą nowe mechaniki rozgrywki.

Garść ciekawych doniesień dla częstych bywalców średniowiecznych dworów w Crusader Kings 3. W najnowszym wpisie na Steam Paradox podsumował drugi pełnoprawny rok rozwoju strategii i zaakcentował, czego możemy spodziewać się w kolejnym. Okazuje się, że plany rozwoju Crusader Kings 3 na 2024 rok przewidują nie jeden, a dwa duże dodatki. Jedno z rozszerzeń pojawi się w miejsce tematycznego Flavor Pack, by gruntownie przebudować rozgrywkę. Jednak zanim do tego przejdziemy, mała niespodzianka.

We wspomnianym wpisie twórcy zdradzili, że już na początku roku, ale jeszcze przed premierą Chapter III, czeka nas mały eksperyment. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale jest to rzekomo coś, czego fani domagali się podczas ostatniego PDXCon. Pomysły? Na razie żadnych, ale w styczniu wszystko powinno być jasne.

Crusader Kings 3 plany 2024

Crusader Kings 3 – plany rozwoju na 2024 rok

Powracając do głównego tematu wpisu, trudno nie zauważyć, że tym razem deweloperzy wyraźnie poskąpili nam konkretów. Wprawdzie wiemy, że nadchodzą dwa dodatki, a także, że będą miały inne cele, ale poza tym mamy tylko masę sugestii. Co z nich wynika?

W Chapter III powróci zwyczajowe kosmetyczne DLC dla osób, które zdecydują się na zakup całej przepustki. Twórcy zamierzają dosłownie obsypać władców złotem, by podkreślić ich majestat.

Obok tego szykuje się duże rozszerzenie kalibru Tours & Tournaments. Nie mamy jeszcze konkretów, a jedynie deklarację, że pojawi się w nim coś, czego gracze domagali się od lat. Sam twórca podobno chciał przygotować tę zawartość jeszcze w czasie, gdy dopiero rozpoczynał pracę nad Crusader Kings 2. Nowości mają „zapewnić nam ciekawe perspektywy, niezależnie od stylu rozgrywki”.

Drugi na liście jest systemowy dodatek, który wprowadzi do CK3 nowe mechaniki rozgrywki. Te mają obejmować lwią część ustrojów, władców i kręgów kulturowych, więc trudno będzie znaleźć region, który z niego nie skorzysta. Tutaj celem jest uczynienie zabawy dużo bardziej wymagającą, a nowe rozwiązania będą mocno zakorzenione w realiach średniowiecza.

Na koniec tzw. Event Pack. Na 2024 rok studio nie planuje głosowań, bo ma jasną wizję tego, czym chce się zająć. Konkluzja w tej kwestii wynika z licznych dyskusji pomiędzy graczami, w których często pojawia się jedna specyficzna funkcja. Ta w nadchodzącym DLC zostanie znacznie rozbudowana. I tak też nie mam pewności, o czym mówimy.

Wydane w 2020 roku na PC Crusader Kings 3 ma za sobą całkiem niezły rok rozwoju, ale ogromna w tym zasługa dodatku Tours & Tournaments. Ten, chociaż nie stronił od symulacji średniowiecznego życia, to przyniósł też szereg korzyści dla fanów wojaczki. Pozostałe aspekty Chapter II nie były już tak ciepło przyjęte, ale strategia powoli wygląda coraz lepiej na tle poprzedniej odsłony.

Wszystkie dodatki i DLC do Crusader Kings 3 znajdziesz tutaj (już niebawem).

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Paradox.