Nadchodzi podwyżka cen DLC Flavor Pack do Crusader Kings 3

  • Post category:Newsy

Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze sygnały, że Paradox Interactive zamierza nieco namieszać w cenach swoich produktów. Początkowo dotyczyły one jedynie pojedynczych krajów czy regionów, ale przyszła pora na zmiany globalne. Paradox ogłosiło na forum, że DLC do Crusader Kings 3 czeka podwyżka cen. Mowa tu o pakietach określanych jako Flavor Pack. DLC Northern Lords i Fate of Iberia kosztowały 6,99 dolara (ok. 25 złotych), a po 13 września ceny podskoczą do 12,99 dolarów (ok. 60 PLN). Do wspomnianego dnia wszyscy zainteresowani mogą nabyć je w starych cenach.

Crusader Kings 3 Northern Lords DLC

Crusader Kings 3 – podwyżka cen DLC Flavor Pack

Komunikat twórców szybko wywołał wzburzenie wśród graczy, którzy zasugerowali, że DLC nie tylko nie są warte podwyższonej ceny, ale ledwo były warte tej niższej. Wyjaśnienia firmy odnośnie dbałości o wyższą jakość pakietów spotkały się z przypomnieniem o nieudanych premierach DLC, w szczególności Leviathan do Europa Universalis 4. Największy problem to podwyżka cen wstecz, także dla paczek, które już trafiły na rynek, co trudno pokryć słowami o podnoszeniu jakości.

Co ważne, ceny wszystkich pozostałych produktów powiązanych z Crusader Kings 3 nie ulegną zmianie. Mowa o dodatkach, przepustkach sezonowych czy podstawowej wersji strategii i jej edycjach. Chętnym pozostaje jedynie złapać DLC w Royal Edition, jeśli planują nabyć całą grę lub złapać je przed 13 września.

Pozostaje jeszcze kwestia przyszłych Flavor Pack, które wylądują na rynku już w zdecydowanie wyższej cenie. Jeśli ich zawartość nie uraduje graczy, to możemy spodziewać się kolejnych awantur na forach firmy. Miejmy nadzieję, że jakość nadchodzących DLC uzasadni ostatnie decyzje.

Źródło: Paradox Forum.