Mniej border gore w Crusader Kings 3. Nowa aktualizacja odmieni rozgrywkę

  • Post category:Newsy

Paradox bierze się za SI w swojej najnowszej średniowiecznej strategii. Najświeższy dziennik deweloperów głosi, że Crusader Kings 3 w najnowszej aktualizacji otrzyma poprawki sztucznej inteligencji. Jeśli grałeś wystarczająco dużo, to zapewne zauważyłeś, jak kuriozalne twory powstają pod panowaniem komputerowych królów. Tak zwane border gore to odwieczny problem grand strategy szwedzkiego wydawcy, który w CK3 łatka zamierza ukrócić. To powinno diametralnie zmienić całe doświadczenie.

Crusader Kings 3 art

Crusader Kings 3 – poprawki sztucznej inteligencji

Okazuje się, że w aspektach ekonomicznych królowie sterowani przez komputer są nad wyraz zgodni. To już przeszłość, a przynajmniej tak będzie po nadchodzącej aktualizacji. Twórcy stwierdzili, że SI powinno przykładać znacznie większą wagę do stabilizacji regionu, a nie tylko gromadzić złoto i czekać, aż je zajmiemy. Ekipa przygotowała kilka archetypów władcy, które będzie wdrażać komputer, by urozmaicić wyzwania.

Priorytetem będzie utrzymanie kontroli nad de jure, nawet za cenę tyranii i ogólnego niezadowolenia poddanych. Jednocześnie podążanie za archetypem zaowocuje bardziej sensownymi inwestycjami. Wszystko to na papierze powinno zauważalnie podnieść poziom trudności, a inwazja na stabilne i silne państwo słoni nas do dodatkowych przemyśleń. Ostatecznie będzie dużo ciekawiej, co przyda się zarówno w prowadzeniu wojen, jak i odgrywaniu ról.

CK3 poprawki sztucznej inteligencji

O kolejnej dużej aktualizacji na razie nie wiemy wiele więcej, ale na pewno powrócimy do tematu. Niedługo startuje tegoroczna odsłona PDXCON, a wraz z nią wielkie zapowiedzi od Paradox Interactive. Powinniśmy otrzymać co najmniej oficjalną datę premiery Victoria 3 i zapowiedź następnego dodatku do Crusader Kings 3. Tymczasem złap DLC do gry przed podwyżką cen.

Źródło: Paradox.