Na Bizancjum jeszcze sobie poczekamy. Data premiery Roads to Power do CK3

  • Post category:Newsy

Wreszcie jakieś konkrety po, przyznajmy, katastrofalnej premierze dodatku Legends of the Dead do Crusader Kings 3. Paradox zaskoczył nowym materiałem wideo, w którym ogłasza, że data premiery Roads to Power przypada na 24 września. Tak, dopiero we wrześniu możemy spodziewać się większych nowości, którymi Szwedzi najpewniej spróbują przykryć wiosenną wtopę. Na pocieszenie otrzymaliśmy kluczową grafikę i deklarację, że tym razem ekipa to już na pewno się postara. Co w dodatku?

Roads to Power Crusader Kings 3

Roads to Power – data premiery i zawartość rozszerzenia do CK3

Twórcy podtrzymują wcześniejsze komunikaty, iż drugi dodatek w Chapter III skupi się niemal w całości na Cesarstwie Bizantyjskim. Rozszerzenie zaoferuje dwa nowe sposoby na zabawę w strategii z 2020 roku – jako wędrowiec poszukujący przygód i jako cesarski urzędnik. W obu przypadkach otrzymamy stosowne mechaniki, wydarzenia, wyzwania i specjalne opcje w rozgrywce.

Roads to Power wprowadzi do gry rządy administracji, dzięki którym jako urzędnik rozszerzymy swoją strefę wpływu na całe cesarstwo. W tym wyścigu liczą się przede wszystkim układy, dzięki którym wdrapiemy się na sam szczyt, pomijając feudalną drabinę. Twórcy obiecują nowości dla Bizancjum, zarówno w zakresie grywalnej zawartości, jak i kosmetycznych czy audiowizualnych smaczków.

Obok żywota urzędasa w zapowiedziach pojawia się także dola poszukiwacza przygód. Nowy dodatek do Crusader Kings 3 pozwoli ci swobodnie przemierzać mapę w poszukiwaniu zarobku, sławy lub miejsca, w którym uwijesz rodzinne gniazdko.

Nieco wcześniej słyszeliśmy też, że przy okazji dodatku Paradox zamierza znacznie podrasować oryginalne mechaniki tytułu. Na razie nic na ten temat jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję, że nie skończy się to katastrofą. Marcowe Legends of the Dead na papierze wyglądało całkiem nieźle, ale szybko okazało się, że nowości mają marginalne znaczenie dla zabawy. Dodatek zyskuje nieco w późniejszych fazach gry, ale – jak się pewnie domyślasz – kiepska to pociecha z wydanej stówki.

Czekamy na dalsze wieści, a tymczasem rzuć okiem na pozostałe DLC i dodatki do Crusader Kings 3. Sprawdź też najlepsze mody do strategii.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.