Nowy dodatek do Crusader Kings 3 doceniony przez graczy. Premiera Tours & Tournaments

  • Post category:Newsy

Nawet jeśli od debiutu Crusader Kings 3 minęły już prawie trzy lata, to dopiero teraz średniowieczna strategia otrzymała drugi duży dodatek. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera Tours & Tournaments w CK3, przy której na serwerach pojawiła się też darmowa aktualizacja 1.9 Lance. Rozszerzenie pogłębia roleplayowy charakter zabawy, wprowadzając turnieje rycerskie, wielkie wyprawy i huczne wesela. Zainteresowani takimi rozrywkami muszą przygotować się na solidny wydatek – dodatek Tours & Tournaments wyceniono na Steam na niemal 140 złotych.

Premiera Tours & Tournaments CK3

Chociaż cena może zniechęcać, to zupełnie przeciwnie działają opinie graczy. Turnieje rycerskie przypadły do gustu fanom strategii, a 85% z niemal 400 oceniających rekomenduje zakup dodatku. Spore wrażenie robi też zawartość wspomnianej już aktualizacji 1.9, ale ją omówiliśmy w osobnej publikacji. Czym dokładnie kusi Tours & Tournaments?

Crusader Kings 3: Tours & Tournaments – premiera i zawartość dodatku

Chociaż na pierwszy rzut oka lista nowości w drugim dużym dodatku do CK3 wygląda podejrzanie krótko, to diabeł tkwi w szczegółach. Trzy nowe aktywności idealnie wpisano w dotychczas przygotowane mechaniki, a wiele mechanizmów rozgrywki z podstawki podciągnięto do rozwiązań z Tours & Tournaments. Tym samym – zgodnie z obietnicami twórców – immersja zasiadania na królewskim tronie jest większa niż kiedykolwiek.

Wszystkie nowe aktywności – turnieje, zaślubiny i wyprawy – przekładają się na ogólne warunki zabawy i realizację długofalowych planów. Objazdy po naszych włościach są okazją do zawiązania silniejszych relacji z wasalami, albo stłumienie ich arogancji swoim majestatem. Sama wycieczka niesie za sobą wiele zagrożeń, co jest szczególnie istotne w grze, w której udaną kampanię może zakończyć jeden pechowy cios sztyletem. Turnieje rycerskie przełożą się na prestiż rycerstwa oraz dworu, a wielkie zaślubiny będą okazją do mieszania w polityce zagranicznej.

Dodatek Tours & Tournaments otwiera drugi sezon wsparcia dla Crusader Kings 3. Paradox już zawczasu ujawnił zawartość kolekcji, a jej zapowiedź Chapter II znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.