Wards and Wardens kolejnym DLC do Crusader Kings 3. Duży dodatek na pierwszych grafikach

  • Post category:Newsy

Lud przemówił. Paradox ogłosiło wyniki niedawnego głosowania, w którym wyłoniono najnowszy pakiet dodatkowej zawartości do strategii. Okazuje się, że do Crusader Kings 3 trafi DLC Wards and Wardens. Paczka skupi się na relacjach pomiędzy rodzicami a dziećmi i zaoferuje dużo większą głębię zabawy dla dzieci zasiadających na tronie. Szczegółów na razie nie znamy i z pewnością nie zmieni się to zbyt prędko, gdyż samo DLC to jedynie pretekst dla ważniejszych nowin.

Crusader Kings 3 DLC dodatek

Twórcy zaprezentowali dwie grafiki odwołujące się do nadchodzącego dużego dodatku do Crusader Kings 3. Na razie nie mamy zbyt wielu informacji i same obrazki to raczej materiał pod szereg spekulacji. Warto tu cofnąć się do ubiegłego roku i ogłoszonych przez ekipę planów na rozwój strategii w 2023 roku.

Najnowszy dodatek do Crusadersów ponownie wzmocni warstwę symulacyjną i ma „wzbogacić relację władcy z poddanymi i kontrolowanymi ziemiami”. Motyw przewodni rozszerzenia ma być oryginalny w kontekście całej serii, więc na razie trudno o celny strzał w zamysł twórców. Obstawiam jednak rozbudowanie mapy o mniejsze struktury i powiązane z tym specjalne aktywności.

Crusader Kings 3 nowy dodatek

Wracając do wspomnianego wcześniej DLC Wards and Wardens do Crusader Kings 3 – paczka pojawi się dopiero po dodatku, więc na pewno trochę jeszcze poczekamy. Paradox zapowiedziało, że w tym roku gra otrzyma kolejną przepustkę, w której znajdziemy przynajmniej dodatek i dwa DLC. Co dalej? Czekamy na kolejne doniesienia.

Crusader Kings 3 zadebiutowało we wrześniu 2020 roku na PC, a później trafiło na konsole PlayStation 5 i Xbox Series.